Forum

c # projeyi localde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

c # projeyi localde çalıştırıyorum serverda çalıştıramıyorum

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,956 Görüntüleme
(@BurakSavaskan)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

ASP.NET C# ile yapmış olduğum excell export uygulamasını localde çalıştırıyorum ancak server a publish ettiğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum. Ofis programının kurulu olmadığından şüphelenip server a ofis de kurdum ancak halen aynı hatayı almaya devam etmekteyim. DCOM Components kısmından anlatılan bütün ayarları da yapmama rağmen halen aynı hatayı almaktayım. Acaba Sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Retrieving the COM class factory for component with CLSID {00024500-0000-0000-C000-000000000046} failed due to the following error: 80080005 Server execution failed (Exception from HRESULT: 0x80080005 (CO_E_SERVER_EXEC_FAILURE)).

Gönderildi : 17/02/2015 21:31

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Buradakı adımları yaparsanız duzelecektır 

http://blogs.technet.com/b/the_microsoft_excel_support_team_blog/archive/2012/11/12/microsoft-excel-does-not-appear-in-dcom-configuration-snap-in.aspx

dcom uzerınden excel uygulamanıza yetkı vermenız gerekıyor

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 17/02/2015 23:30

(@BurakSavaskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Erdem Bey,

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim ancak buradaki herşeyi uyguladım yine bir sonuca ulaşamadım. Halen aynı hatayı almaktayım. 

Gönderildi : 18/02/2015 14:00

(@eravse)
Üye

ben de bu sorunu daha önceden yaşadım baya bir uğraşlar sonunda o makaleden halletmiştim. sunucu tarafı ile ilgili bir durum yanı DCOM konusunda bilgili bir sistemci arkadaş yardım ederse daha güzel olacak. Benim sizin sunucularınıza erişme olasılığım olmadığı için bu konu hakkında detaylı bir inceleme yapamıyorum. Kusura bakmayın lütfen .

Saygılarımla

www.profectsoft.com

Gönderildi : 18/02/2015 14:05

(@BurakSavaskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu bende deneme yanılma yapa yapa şu anda çözdüm. DCOM yapılandırmasında Idendity tabında  "The Interactive User" i seçmem gerekiyormuş ekstra olarak. Aynı sorun ile uğraşan arkadaşlar varsa onu da yaparsa düzeldiğini görebilirler 🙂

Teşekkürler. 

Gönderildi : 18/02/2015 16:38

(@eravse)
Üye

Evet aynen orası 🙂 

geri bildirim için çok teşekkürler. Bayağı oldu excel ile uğraşmayalı. Bu arada Suncuu üzerinde excel açık kalır onu kapatmayı unutmayınız

www.profectsoft.com

Gönderildi : 18/02/2015 16:41

Paylaş: