Forum

Yazıyı okuyan benze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıyı okuyan benzersiz ziyaretçileri saydırmak

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şöyle bir şey yapmaya çalışıyorum. Ziyaretçilerin bir yazıyı ziyareti sonucunda okunma sayısı tutmak istiyorum ancak her sayfa yenilemesinde değil sadece bir oturumda veya bir bilgisayarda bir defa sayılması için nasıl bir yöntem yapmalıyım.

Gönderildi : 01/02/2015 20:01

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Global.asax içerisine session start kısmına ıp ve session id alan bir kod koyun  daha sonra bunu sayfada kullanarak 

session ıd - ip - page ıd gıbı bır tabloda tutun eger gereklı ıse bır de tarıh tutarsınız aynı tarıhte bır kereden fazla zıyaretlerını önemsemezsiniz

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 01/02/2015 22:49

(@HuseyinTopcu)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Biraz geç dönüş yaptım kusura bakmayın. Dediğiniz mantığı anladım ama global.asax ile daha önce hiç çalışmadım nasıl yapılacağı hakkında hiç bir fikrim yok. Kıyaslamayı nasıl yapacağım

Gönderildi : 08/03/2015 23:06

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Yanı kıyaslamadan kastınız nedır ? sessıon startın ıcıne Entity Framework ıle bır db sorgusu yapmanız ve eger o gun ıcınde o ıp ye aıt bır goruntuleme var ıse pageWiev kısmını aktıf etmezsınız . Gerci bu sızın soyledıgınız olay ıcın Session Start isinizi görmeyecek. PageRequest eventini kullanmanız gerekecektır.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 09/03/2015 00:41

Paylaş: