Forum

Asp.net ile Zimbra ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp.net ile Zimbra LDAP üzerinden Login İşlemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,517 Görüntüleme
(@EmreBORA)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Mail server olarak Zimbra kullanmaktayız. Zimbra mail serverda Ldap kullanarak Asp.net ile yapacağım bir portala kkullanıcıları login yapmak istiyorum. Yani yapacağım sisteme kişiler mail şifreleri ile erişebilsinler istiyorum.

Acaba bu işlem ile ilgili bir döküman veya bilgisi olan varmıdır ?  

Gönderildi : 24/09/2014 15:33

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Hocam,

zimbraya login etme . Zaten AD üzerinden adamı login ediyorsun. Asp.net ile bunu kolayca yapabilirsin. zimbradan verileri ise Web servisleri vasıtası ile çekebilirsin. Web servislerin dökümanı http://wiki.zimbra.com/wiki/Zimbra_REST_API_Reference urlsinden erişebilirsiniz.

ama ekstra bir uygulama güvenlik açıkları doğurabilir. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 26/09/2014 02:24

(@EmreBORA)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey Merhabalar;

İlginiz için teşekkür ederim gönderdiğiniz linki inceliyorum şuanda. Asıl amacım şuydu şirketimiz için geliştirdiğimiz sistemler ve yazılımlarda kullanan kişilere sistemler farklı bile olsa giriş, yetkilendirme işlemlerini zimbra da kullandıkları şifre ile giriş yapsınlar istemiştim. Yani her sistem için ayrı şifre vs. uğraşılmasın diye.

Göndermiş olduğunuz linkte bulunan veriler ile bi deneme yapacağım bi fikrim geldi şuan 🙂 

Teşekkürler ilginiz için 

Gönderildi : 01/10/2014 02:29

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Kolay Gelsin ,

Söylemil olduğunuz olayın adı SSo dur bence Single Sign on teknolojisini de bir incelemeniz.  

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 01/10/2014 02:32

Paylaş: