Forum

Dropbox programına ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dropbox programına dışardan müdahale için fikir arıyorum

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@MuammerALTIOK)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar;
müşterilerime dropbox üzerinden çeşitli sabit klasörler paylaşıyorum.Bu klasörün içindeki dosyaları, otomatik olarak her gün güncelliyorum.
Her müşteri üye olduğu klasörleri görebiliyor.Müşteri sayısı arttıkça, kullanım hakkı biten müşterinin aldığı klasörün paylaşımını durdurma işi de  zorlaşmaya başladı.
Buna ek olarak bir panel ve CRM sistemim var.Her müşterinin hangi klasöre üye olduğu, süresinin ne zaman biteceği gibi bilgiler mevcut.
Bu iki sistemi bağlamak istiyorum.Panelimden bir müşterinin 15 temmuz'da X klasörünü kullanımı bitiyorsa, yapacağım ek uygulama ile dropbox paylaşımı, 15 temmuz'da durmalı veya o bilgisayara kuracağımız ek yazılım ile klasöre erişimi engellemesi...
Aklıma ilk gelen, müşteri bilgisayarında çalışacak bir klasör kilitleme programı yazdırmak...Hangi klasörü hangi gün kilitleyeceğini web sisteminden çekecek.Ama dropbox klasörünü kilitlemek demek, aynı klasörü paylaşan diğer kullanıcıların da etkilenmesi demek olabilir.

Fikirlerinizi öğrenebilirmiyim?

Not: her müşteri için ayrı bir drop hesabı açıp klasörleri onlarla paylaşıyorum
Tamamen kendime ait bir uygulama önerebilirsiniz ama dropbox gibi, senkronize çalışacak bir program çok maliyetli olacaktır.O yüzden dropbox ile çalışacak bir ek uygulama fikirlerinizi alabilirmiyim
teşekkürler

Gönderildi : 09/06/2014 05:47

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Veri boyutu çok büyük mü? Dropbox'a para vermiyor musunuz? Kendi FTP'nizi kullansanız? 

Gönderildi : 12/06/2014 12:28

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Dropbox api'lerini neden kullanmıyorsunuz? Klasör silme, güncelleme, görüntüleme ..vs işlemlerin hepsini kolaylıkla yapabilirsiniz. https://www.dropbox.com/developers/core/docs

Gönderildi : 28/06/2014 02:46

Paylaş: