Forum

Web Sitesini Akıllı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Sitesini Akıllı Telefona nasıl çevirebiliriz ?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@OguzKaygun)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Akıllı Telefon ile bakınca web sitesi hiç iyi gözükmüyor ( site ismi reklam olmaması için yönetici tarafından silinmiştir ). Fakat bilgisayardan bakınca web sitesi monitöre düzgün bir şekilde yayılıyor. Bu web sitesini aynı zamanda akıllı telefon, ipad vb. dede düzgün bir görüntüyle çalıştırmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor ? Otomatik akıllı telefona çeviren bir yazılım var mı  ? Bu halini ver, Verdikten sonra çıktı olarak hem normal bilgisayarda hem akıllı telefonda hem de ipad lerde düzgün gözüken bir web sitesi al. Veya ne yapmam gerekiyor ? 

Gönderildi : 28/05/2014 23:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Çeviremezsiniz kod dünyasında öyle bir buna çevir durumu yok malesef. Mobile platform uyumlu olarak sitenin tekrar elden geçirilmesi yada tasarlanması gerekir. Örnek responsive uygulama için site tabanınız uyumlu değilse ki değildir herşeyin tekrar yapılması gerekir. Webmaster'ınıza başvurunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2014 01:01

(@OguzKaygun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kod dünyasında bunu ona çevir onu buna çeviren bir çok program var. aspx le hiç kod yazmadan basit ERP üretebileceğiniz programlar da var. Tahminen normal aspx web sitesini mobile uyarlayan bir program da vardır diye düşünüyorum. Bu arada webmaster zaten benim.

Admin site ismini niye siliyorsun arkadaşım. Siteye bakıp çözüm önerecek yardım edecek yazılımcılar için yazdıydım ben adresi . ( site ismi reklam olmaması için yönetici tarafından silinmiştir ).

Gönderildi : 29/05/2014 01:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Code convert sadece aynı düzeyde olur bu dünyada farklı yada yukarı bir düzey koda çevirebilecek birşey daha henüz ben göremedim.:) O erp'ler o yüzden hiçbir kurumun işini görmüyor.
upscale olayı değil bu siz mobile yönelik web teknolojilerini takip etmediğinizden "bu olur ya" deyip geçiyorsunuz sadece. Mobile uyarlama taban bağımlı bir konu, ortada buna hazır bir taban yoksa ancak düşündüğünüz ile kalırsınız. Bugün plugin destekli birçok CMS dahi mobile browser uyumluluk sorunları yaşıyor yada görüntülemede garipliklerle uğraştırıyor. Kusura bakmayın ben ortada "webmaster" denilebilecek bir iş göremedim.
Bence ilk olarak mobile uyumluluğu ile ilgili yabancı kaynak yazıları okuyun. html5 vs gibi ortamlarda neler var neler geliyor bakın. Olsaydı bile ki siteniz itibariyle yok bu işin altın vuruşunu kimse size vermez öyle benim tavsiyem bu işi bilen birilerine parasını verip yaptıramayacaksanız wordpress öğrenin çeşitli plug-in ve responsive kod düzenlemeleri ile mobile uyumlu bir site üretebilirsiniz. Kod yazabiliyorsunuz madem CSS, bootstrap konularına bakabilirsiniz. http://getbootstrap.com/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2014 01:34

(@OguzKaygun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlk mesajınızda webmaster diyen sizdiniz. Şimdi ne oldu da fikrinizi değiştirip web masterlık iş göremez oldunuz ?

O basit seviyedeki ERP leri gelişmiş uygulamalardan kaçan bu tür ileri seviye ERP lerde akılları karışan binlerce şirket kullanıyor. Ben şahsen memnuniyetle kullanan bir çok firma biliyorum. Bu arada biliyorum o tür bir uygulamam yok benim. benim daha farklı uygulamalarım var.

Bu mobile tabanlı çalışan web site işinin de hiç de zor bir iş olmadığını düşünüyorum.. takip edin sitemi yakında mobile uyumlu çalışır 🙂

size göre ağır veya zor gelmesi başkalarınıda zorlar düşüncesi oluşturmasın sizde. 

Gönderildi : 29/05/2014 02:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Okudum  güldüm, sinirlendim ve şaşırdım. Burada amaç yardımlaşmak mı tartışmak mı? Sorunuza gelen yanıt istediğiniz cevaba denk gelmiyorsa farklı insanlardan gelen yanıtlarıda beklemelisiniz. Size yardımcı olmaya çalışan insan bunun için gönüllü olarak zaman harcıyor. Bu nedenle biraz daha yapıcı olalım lütfen.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2014 11:06

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Okudum  güldüm, sinirlendim ve şaşırdım. Burada amaç yardımlaşmak mı tartışmak mı? Sorunuza gelen yanıt istediğiniz cevaba denk gelmiyorsa farklı insanlardan gelen yanıtlarıda beklemelisiniz. Size yardımcı olmaya çalışan insan bunun için gönüllü olarak zaman harcıyor. Bu nedenle biraz daha yapıcı olalım lütfen.

Bence cevap vermeye bile değmeyecek, nezaketten uzak bir arkadaşımız için zaman harcamaya değmeyeceğini düşünüyorum. 

Zaten sitesine bakınca, kod yazabildiğini de sanmıyorum. Zamanla daha fazla bilgiye sahip olunca fikir alışverişinde bulunulabilir. Şimdilik biraz zamana ihtiyacı var.

Gönderildi : 29/05/2014 11:57

(@OguzKaygun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emrah o nezaketi bulamadıysan niye yazdın? Yazdığın projeler kadar konuşmanı tavsiye ederim. Bir çok senden fazla deneyimi olan arkadaşımız senin gibi konuşmuyor... Neyse bu tartışmaya artık cevap yazmayacağım. Mobile aspx web sitesi hakkında google dan yeterrince bilgi buldum. 

Gönderildi : 29/05/2014 13:41

Paylaş: