Forum

Silverlight Browser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Silverlight Browser Lisans'lama nasıl yapabilirim.Fikri veya Bilgisi olan varmı ? 🙂

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@GokhanCakir)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Geliştirdiğim B2B Programında Baş Rol'deki Lisans'lama işlemine bi çare bulamadım Arkadaşlar,Sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum.Server tabanlı çalıştığım için kullanıcı dışarıdan girdiği an yani browser'dan bunun lisans'ı olup olmadığını nasıl anlarım.Ben tek bir makineye lisans vericem kullanıcıya verdiğim bilgiler ile sadece o makine'den giriş yapmasını istiyorum.Verdiğim bilgiler ile dışarıdan Farklı bir makineden giriş yapmasını nasıl engellerim.Proccess ID'sini felan denedim yanlız Proje Server'dan Run olduğu için bana Server'ın İşlemci ID'sini döndürüyor.IP'yi düşündüm Programı satıcağım şahıslar genelde Sabit IP Kullanmayan Şahıslar buda yemez açıkcası,Önerisi fikri olan varmı Sevinirim.İYİ ÇALIŞMALAR...

Gönderildi : 17/03/2014 13:08

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Aynı problemi geçen sene bende yaşadım.Kendimce şöyle bir çözüm ürettim.C# ile bir web browser yazdım.B2B nin sadece bu web browserda çalışmasını sağladım.Fikir vermek adına yazdım.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 15/04/2014 12:17

(@MustafaPAT)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Olay çok basit arkadaşlar.

Örneğin Google Chrome için bir eklenti yazıyorsunuz buradan destek alabilirsiniz.  https://developer.chrome.com/extensions/getstarted 

Veritabanınzda Lisans tablonuz olacak lisans taplosundaki alanlar (Lisans ID, Lisans Guid,Müşteri ID, Lisans Durumu, Etkinleştirme Tarihi)

Müşteri sisteme Eklenti üzerinden giriş yapacak yani form ile değil.

Eklentiyi Yüklerken Kullanıcı Adı ve Şifre Soracaksınız.

Veritabanına gidip lisans durumuna bakacaksınız.

Eğer Lisans Daha önceden aktif edilmemiş ise Lisans Guid i soracaksınız.

Veri tabanında Lisans Durumunu true yapıp Entkinleştirme tarihi güncelleyeceksiniz.

Eğer Lisans daha önceden Aktif edilmiş ise "Bu lisans Daha Önceden Aktif Edilmiştir" uyarısı verip yüklemeyi durduracaksınız.

Sonrasında Müşteri Her giriş için eklenti üzerinden giriş yapacak.

Eklenti bir session çerez oluşturacak uygulamanızda bu çerezi kontrol ederek müşteri bilgilerini eşleştirecek.

Bunu farklı tarayıcılar için yapmanız gerekecektir.

Gönderildi : 16/04/2014 20:34

Paylaş: