Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kitap Tavsiye

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Programlama konusunda hiçbir bilgim yok. Yazılım konusunda uzman kişilerin tavsiyesi C# öğrenmem yolunda. Sizce bu programlama dili doğru bir tercih mi? Bu programlama dili konusunda tavsiye edebileceğiniz güzel bir kaynak kitap var mıdır?

Gönderildi : 06/03/2014 19:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kitapyurdundan bakabilirsinizi. Sefer Algan'ın kitapları iyidir.

Gönderildi : 06/03/2014 19:47

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için çok teşekkürler. c# ve vb.net arasındaki fark nedir bilginiz var mı acaba

Gönderildi : 06/03/2014 19:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yazılımcı olmadıgım için arasındakı farkları bilemeyeceğim ama sonuçta ikiside dil, istenilen program istenılen dille yapılabiliyor.

Gönderildi : 06/03/2014 20:15

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar başka kitap tavsiyesi yapabilecek birisi yokmu lütfen yardımcı olun

Gönderildi : 08/03/2014 11:07

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Uğur Hocamın tavsiyesi uygundur. Dil olarak c# daha çok tercih edilmektedir.

Gönderildi : 08/03/2014 14:56

(@BurakSenturk)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Selamlar,

Öncelikle ne kodlamak istediğine göre yazılım dili değişkenlik gösterir.

Ben sadece windowsda yada web de çalışacak programlar yazmak istiyorum dersen c# işini görür. Ama yok ben iphone için uygulama yazağım dersen xcode, android için birşeyler yapacağım dersen java gibi dillere eğilmen lazım.

C# ile java birbirlerine çok yakın diller. Kişisel görüşüm eğer sıfırdan başlıyor isen c# değilde javadan başlaman. Önce javayı eclipse üzerinde geliştir. Akıllı bir telefonun var ise kendi uygulamalarını yazarsın sonuçta bu durum daha çok hoşuna gidecektir, olayı sevdikçe daha çok araştırır daha çok yazarsın. Günün sonunda yazılım nedir, nasıl yazılır, algoritma nasıl kurulur, gibi yapıları anlayacaksın, bunları  anladığın vakit syntaxın önemi kalmaz. Dilden dile fazla kendini yormadan geçiş yaparsın.  (Tabi bir dilde profesyonelleşmek zaman ister o konu ayrı) 

Evet c# ın arkasında ms desteği var. Gayet iyi bir şekilde de ilerliyor ancak gelecekte mobil teknolojiler daha ağır basacak. Dolayısı ile şimdiden mobile eğilmen senin yararına olabilir.

Saygılarımla, 

Gönderildi : 08/03/2014 15:22

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler sayın burak şentürk

Gönderildi : 10/03/2014 02:23

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Visual c# ile c# farklı diller mi acaba? Programlamaya öğrenmek için visual studio 2010 indirdim. Kaynak kitap ararken bazılarında visual c# yazıyor bazılarında ise c# yazıyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Gönderildi : 24/03/2014 14:24

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar yokmu yardımcı olacak hiç kimse

Gönderildi : 25/03/2014 13:05

Paylaş: