Forum

Asp ile 5 Kullanıml...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asp ile 5 Kullanımlık görüntüleme izni

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@ErsoyYasar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Güncel bir eğitim sitesi için proje yapmaktayım projemizde kategorize edilmiş videolara görüntüleme izni verilmesi  sorunu yaşıyorum

yapmak istediğim kullanıcın kategori ayrımı yapmaksızın en fazla 5 kere farklı video detaylarına girip videoyu izleyebilmesi 6. videoyu izlemek istediğinde ise Üyelik istemesi üyelikten sonraki aşama yetkilendirerek yetkilendirdiğimiz kategoriye girip istediği kadar video izleyebilmesini sağlamak burası kolay ancak 5 kere izletip 6. video ve sonrası için üyelik uyarısını nasıl verdirebilirim. java script ilemi olur sessionlarlamı olur bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum ve lütfen örnek bir uygulama da gösterebilirseniz sevinirim şimdiden emekleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim iyiki varsın çözümprak

Gönderildi : 15/11/2013 19:19

(@KorkutDuzay)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Bunu yapmak için bir çok yolun var. Örn. session, cookie, eğer browserin html 5 desteği varsa  web storage, web sql db veya local db'de tutabilirsin.

Kullanıcının bu aşması senin için çok önemliyse en iyi yol db ile takip etmendir buda tabi biraz performans yükü getirir.

Gönderildi : 16/11/2013 00:18

(@ErsoyYasar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

bir örnek uygulama gösterebilirmisiniz yada yapabilirmisiniz ? basitce 3 4 görüntüleme sonrası üye olun şeklinde bir uygulama 

browserin html5 desteği var ancak her kullanıcıda bu destek olmayabilir 

şimdiden teşekkür ederim 

Gönderildi : 18/11/2013 13:36

Paylaş: