Forum

Server 2008 R2 web ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 web sunucuda web üzerinden sunucuda exe çalıştırma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@EnesSEViNDi)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba Yaklaşık 1 Haftadır anlatacağım konu üzerine çalışıyorum ama henüz yapabilmiş değilim kafayı yicem rüyalarıma giriyor artık

Olayı size özetleyim c# ile yazdığımız bir ufak bir masaüstü uygulamamız networkteki cihazlara bağlanıp değerleri okuyor. otomasyonumunsun ara yüzü ise clasik asp ile yazdık. web üzerinde bu exe nin istenildiği zaman açılıp kapanması gerekiyor.

exe çalıştırmayı

set wshell createobject("WScript.Shell")

wshell.run "C:\inetpub\vhosts\maviyesilyazilim.net\iskur\inbio\inbio.exe"1False
    set wshell 
nothing 

kapatmamaydı da bu şekilde yapıyorum

set wshell server.createobject("WScript.Shell")

wshell.run "C:\inetpub\vhosts\maviyesilyazilim.net\iskur\inbio\inbio_kapat.bat"

set wshell nothing 

Gelelim sorunuma kapatmada hiç bir sıkıntım yok sorun exe nin çalışmasında exe çalışıyor görünüyor görev yöneticisinde görünüyor ama işlem yapmıyor. İlk önce bunun yetki ve izinlerden kaynaklandığını düşünüyordum exe yi administrator olarak bile çalıştırabiliyorum yine görev yöneticisinde çalıştığı göründüğü halde çalışmıyor, ama exe yi servere girip manuel kendim çalıştırırsam sorunsuz çalışıyor. Bunları test ederken şunu fark ettim bizim exe nin bir arayüzü var form ve butonları var biz bişey yapmıyoruz ama kendi otomatik çalışınca bunları başlatıyor. webden exe yi tetiklediğimizde ise arka planda çalışıyor arayüzü kullanamadığı için çalşmadığını düşünüyorum. konsolda yazılmış exelerin sorunsuz çalışması bu tezimi destekliyor.

Özetle sıkıntım bu arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok memnum olurum.

Gönderildi : 07/11/2013 21:05

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, kodlarınıza göz  gezdirdiğimde kapatma için bat dosyası kullanmışsınız dosyayı çalıştırmak içinde inbio_baslat.bat dosyası yaratıp içerisine aşağıdaki kodları yazıp denermisiniz.

start C:\inetpub\vhosts\maviyesilyazilim.net\iskur\inbio\inbio.exe 

Gönderildi : 13/11/2013 02:29

Paylaş: