Forum

C# program güv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# program güvenliği

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
875 Görüntüleme
(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

MErhabalar 

öncelikle c# da yeni olduğumu belirteyim.

C# da yazdığım programların güvenliğini test ederken şöyle bir durumla karşılaştım.

internette .net reflector diye bir programla karşılarştım trial versiyonunu pcme kurdum internet üzerinden işlem yapan bir programımda denediğimde tüm data bağlantılarıma kadar veriyor.

Bu ve bu tip açıkları kapatmak için neler yapılabilir? 

Gönderildi : 07/10/2013 20:32

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

MErhabalar 

öncelikle c# da yeni olduğumu belirteyim.

C# da yazdığım programların güvenliğini test ederken şöyle bir durumla karşılaştım.

internette .net reflector diye bir programla karşılarştım trial versiyonunu pcme kurdum internet üzerinden işlem yapan bir programımda denediğimde tüm data bağlantılarıma kadar veriyor.

Bu ve bu tip açıkları kapatmak için neler yapılabilir? 

Merhaba, 

Reactor programını kullanabilirsin veya buna benzer .net protect ürünlerini.

Gönderildi : 07/10/2013 20:37

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Birazdaha açarmısın.

Gönderildi : 07/10/2013 22:31

(@kenanilgun)
Üye

Hangi konuda detay istiyorsunuz. Reactor gibi programların nasıl çalıştığı hakkında mı bilgi verme mi istiyorsunuz?

Gönderildi : 08/10/2013 02:08

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hangi ek yazılım ile tam güvenlik sağlayabiliriz.Visual studionun içindeki dotfuscator çok sağlıklı bir koruma sağlamıyor mesala hangi araç tüm reflektor programlarında kesin koruma sağlayabilir ve bu program nasıl kullanılır.

Bu konuda detaylı bilgi verebilirseniz.Benim gibi yeni başlayanlar için fayfalı olur sanırım.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 08/10/2013 03:30

(@kenanilgun)
Üye

Bu konuda kimse net olarak bir şey paylaşamaz sanıyorum maalesef. Sonuç olarak bu tür ürünler 3.ncü kuruluşlar tarafından geliştirilmektedir. Genel olarak internet ortamında .NET Protect ve buna benzer isimlendirmelerle projelerinizin dll ve exe dosyalarını korumanıza yarayan ürünler birden fazla bulunmakta. Ben Reactor kullanmaktayım ve memnunum.

Gönderildi : 08/10/2013 03:48

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sizin kullandığınız yazılımdan memnun iseniz tam ismini internet adresini verirseniz, Bizde indirelim eğer lisanslıysa satın alalım.

Gönderildi : 08/10/2013 12:08

(@kenanilgun)
Üye

Dediğim gibi Reactor adındaki programı internet ortamında araştırarak rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2013 13:49

(@veliture)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/10/2013 17:19

Paylaş: