Forum

netsh interface set...

Bildirimler
Hepsini Temizle

netsh interface set kullanımı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
699 Görüntüleme
(@HuseyinGurel)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

netsh interface set interface name = "Yerel Ağ Bağlantısı" newname = "lan1" komutu normal şekilde çalışıyor. fakat ben bunu .bat olarak kaydedip çalıştırmak istiyorum ama çalışmıyor. böyle bir arabirim bağlı değil hatasını alıyorum. tahminimce "yerel ağ bağlantısı" içerisinde tr karakter olduğu için çalışmıyor. bu komutu  cmd içerisinde çalışıyormuş gibi uygulamam mümkünmü ? aynı komutu çalıştıra yazıncada çalışıyor. sadece . bat uzantılı dosya ile çalışmıyor bi öneriniz varmı ?

Gönderildi : 13/08/2013 02:17

(@eroldursun)
Gönderiler: 2175
Famed Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/23866.aspx  linkine baktınız mı ?

farklı bir forumdan alınan yanıt :

nette gördüğüm bir çözüm deneyiniz. 

Sorun çözüldü

Notepad de bat yaptıktan sonra Cmd>edit ten karakterleri tekrardan düzeltip save edince çalıştı.

teşekkürler herkese

Gönderildi : 13/08/2013 13:00

(@HuseyinGurel)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüldü hocam  verdiğiniz linkde zaten uyarı olarak tr karakter kullanmayın demiş benim amacımda oo tr karakter olan ag adaptorunu adını deisdirmek. ben bunlarla deilde direk cmd ye komut gönderen vbs ile çözdüm sorunu.. teşekkürler

Gönderildi : 13/08/2013 13:21

(@eroldursun)
Gönderiler: 2175
Famed Member

Gerçekten işe yarıyor BAT dosyasını komut satırında açtım ğ karakterini girdim ve kayıtedip çıktım bat bat dosyayı çalıştırdım sorun olmadı işe yaradı.

notepad görüntüsü :netsh interface set interface name = "yerel§" newname = "Yerel" 

komut satırı edit görüntüsü : netsh interface set interface name = "yerelğ" newname = "Yerel"

Gönderildi : 13/08/2013 13:37

Paylaş: