Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Delphi Destek

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@denizkalkan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar delphi ile bir sorunum pacman oyunu yapmaya çalışıyorum bitirme ödevi olarak ancak bir sıkıntım var.

form üzerinde yemler var pacman bu yemlerden küçük olanları yediğinde +2 büyük yemleri yediğinde ise +7 puan saklanmalı ancak bir türlü işin içinden çıkamadım. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler ..

NOT: projeyi komple bedava getirmek gibi bir amacım yok zaten çoğu kısmını tamamladım ancak takıldığım yerler var ve içinden hiç çıkamıyorum sadece buralarla ilgili destek almak istiyorum

http://s3.dosya.tc/server6/tiKuXV/selami.rar.html teşekkürler 

Gönderildi : 04/06/2013 12:54

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba Deniz,

Projeni inceledim güzel gayet hoş olmuş. Yalnız projeyi düzeltip vermek istemedim. Ama fikir verebileceğimi düşündüm çünkü aktif olarak çalışmalar yapabilmen daha önemli olabileceğini düşündüm.

İlk öncelikle yem arrayını aynı yapıda temp_yem olarak bir tane daha oluşturup Timer1 in içerisinde kontrolünü sağlıyarak her değişiklikte temp inide düzenliyerek puanlarını topluyabilirsin. Aşağıdaki kısımda zaten dört bir köşeye ait büyük yemlerin array boolean değeri mevcut onlarıda istediğin puana göre toplayabilirsin.

if yem[1,1] then
    Image1.Canvas.Rectangle(16,16,24,24);

if yem[1,10] then
    Image1.Canvas.Rectangle(16,376,24,384);

if yem[12,1] then
    Image1.Canvas.Rectangle(456,16,464,24);

if yem[12,10] then
    Image1.Canvas.Rectangle(456,376,464,384);

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 25/06/2013 00:43

Paylaş: