Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] FTP Server

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Ofisteki bilgisayarıma filezilla ftp server programını kurdum. Telekom ADSL kullanıyorum. Vb.net ile yaptığım programın güncellemelerini ofisimdeki ftp serverdan dağıtmak istiyorum. ADSL de upload için bir sınırlama var mı? Yaptığım bu işte beni ne sıkıntıya sokabilir? (Download upload veya band genişilği gibi sınırı gibi...) Bu konularda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Herkese İyi çalışmalar...

Gönderildi : 25/03/2013 21:09

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba,

ADSL de ki hızlar şuan enyüksek Download 8Mb uploaded ise 1mb ile sınırlıdır. bunun ötesine geçmeniz adsl ile mümkün değil.

Gönderildi : 25/03/2013 21:21

Mehmet
(@mehmetikiz)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Oktay bey bu iş için nasıl hat kullanmalıyım ne tavsiye edersiniz. Bazen 100 kullanıcı upload yapacak??? 

Gönderildi : 25/03/2013 21:33

(@omerkilinc)
Gönderiler: 78
Estimable Member

Transfer edilecek dosya boyutu ne kadar?  

Aynı anda kaç kullanıcı birden bağlanacak?

ne kadar sıklıkla güncelleme çekilecek? 

Gönderildi : 25/03/2013 21:55

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba,

Ben olsam adsl üzerine sistemimi kurup bir süre trafik durumunu  gözlemlerim çok fazla sıkıntı çıkarıyorsa alternatif çözümler var ancak bu çözümlerin maliyetini göz önünde bulundurmanız gerekir Metro Eth.GSHDSL gibi 

Gönderildi : 26/03/2013 01:47

Mehmet
(@mehmetikiz)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ömer bey yaklaşık 10 mb., aynı andada ortalam 50 kişi bağlanacak ftp ye...

Gönderildi : 26/03/2013 02:48

(@omerkilinc)
Gönderiler: 78
Estimable Member

ADSL i sadece bu iş için tahsis edecekseniz, ağır aksak iş görür 🙂 Denemenizde fayda var ama ucuzundan bir hosting paketi alarak bu işin hem maliyetini düşürür, hem de performans sorunu yaşamazsınız. Siz ftp ile sunucuya atarsınız, kullanıcılar da ftp üzerinden bağlanıp alırlar 😉

Gönderildi : 26/03/2013 03:41

(@EMREKAPTAN)
Gönderiler: 5
Active Member

DropBox kullan o kadar ugraşmana gerek yok ordan herkes istedigi zaman ulaşabilir ftp filan da ugraşma derim.

Gönderildi : 26/03/2013 13:48

Paylaş: