C# PC donanım kodla...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

C# PC donanım kodları  

  RSS
Mehmet Bulun
(@MehmetBulun)
Üye

Arkadaşlar benim C# hakkında bir sorum olacak. Acaba C# ile PC donanımlarına erişebileceğimiz kodların olduğu pdf, kitap, forum sitesi vb. kaynak var mı bildiğiniz? Siteleri alt-üst ettim, iyice araştırdım ama kayda değer birşey bulamadım. PC donanımlarına erişmek derken; usb güç kontrolü, PC IP sini çekme, webcam i kullanma, CD-rom aç-kapa gibi işlemler. Eğer bildiğiniz bir kaynak varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 19/02/2013 21:51
Gokhan DOGAN
(@GokhanDOGAN)
Üye

Merhaba,

tabiki .net çok güçlü bir framework ve birçok low level işlemleri hazır class'lar üzerinden daha basit yürütebilirsiniz. bahsettiğiniz şeyler yapılabilir hepsi için örnek veremeyeceğim. nette çok örnek var aratabilirsiniz. Ama en meşur ve soru olan web cam capture ile ilgili bi örnek verebilirim.

http://mehmetsalihdeveci.net/2011/05/09/c-ta-web-cam-dan-goruntu-alma/ 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2013 01:26
Mehmet Bulun
(@MehmetBulun)
Üye

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Söylediğiniz örneği olsun, mail atma sms atmadır, cd-rom kontrolüdür v.s gibi bir çok örnek buldum. Fakat örnek kodlardan olayı tam anlamak mümkün değil. Yani benim kendi tasarlayacağım projelerde bunları direk kullanamam çünkü olayın temelini bilmek lazım. Uzun süredir araştırıyorum fakat bulamadım. Galiba aradığım tarzda bir kitap yada kaynak dosya yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/03/2013 21:21
Kenan İLGÜN
(@kenanilgun)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Mehmet Bulun"]Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Söylediğiniz örneği olsun, mail atma sms atmadır, cd-rom kontrolüdür v.s gibi bir çok örnek buldum. Fakat örnek kodlardan olayı tam anlamak mümkün değil. Yani benim kendi tasarlayacağım projelerde bunları direk kullanamam çünkü olayın temelini bilmek lazım. Uzun süredir araştırıyorum fakat bulamadım. Galiba aradığım tarzda bir kitap yada kaynak dosya yok.[/quote]

 

Merhaba Mehmet bey,

Öncelikle firmamızda bulunan elektronik ve ends. elektronik otomasyonlarında kullandığımız genel standartlardan bahsetmek isterim. SIP protokollerinde genellikle api ile yönetim sağlamaktayız. Elektronik devrelerde ise bir api mantığına uygun veya ara yönetim entegreleri yaparak istediğimiz masaüstü programlamalarını çözmekteyiz. Bunun gibi bize ait olmayan diğer kodları ile kullanacağınız objenin yapısını iyi biliyor olmanız lazım ki zor bir olasılık oluyor çoğunluğu. Bu gibi çözümlerde ayrı kategoriler ile örnek verirseniz çözüm araştırmasını birlikte sağlıyabiliriz.

İyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/03/2013 03:32
Paylaş: