Forum

Seçilen verile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Seçilen verileri başka bir tabloya aktarma

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@omerkiziltas)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar öncelikle şunu belirtim çok iyi bir programlama bilgim yok ve bir stok programı yazıyorum ürün kaydı kısmını SQL vs.. bunları tamamladım tek bir sorunum kaldı şimdi benim SQL de anadepo ve bayi1depo bayi2depo diye 3 tane tablom var ilk ürünleri anadepomdaki table ye kaydediyorum fakat ben burdaki ürünleri seçtiklerimi anadepo nun tablesinden bayi1 yada bayi2 ye aktarmak istiyorum yani ana depodan bir ürün bayi1 veya bayi2 ye çıkış yapmadan bayilerde gözükmemesini istiyorum ufak bir komut sanırım ama bir türlü bulamadım ve yorum yazacak arkadaşlar lütfen detaylı yazarlarsa cünkü bazı terimlere yabancıyım neyi nereye yazacagımı tam olarak belirtirlerse çok sevinirim

şimdiden tşk ederim herkeze 

Gönderildi : 18/11/2012 20:03

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu arada kullandıgım program c# 2012 🙂 serverda SQL 2008 r2

Gönderildi : 18/11/2012 20:04

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap verebilecek kimse yok mu ya

Gönderildi : 19/11/2012 15:50

(@HakkiKabadayi)
Gönderiler: 7
Active Member

"INSERT INTO bayi1depo (urunadi,miktar) SELECT uadi , miktar FROM anadepo where urunId IN (1,3,5)"

Bu tarz bir sql komutu ile yapabilirsin. Bu komut için önemli olan kolon sırılamamasının ve tiplerinin eşleşmesi.  Örneğin anadepo tablosundaki uadi kolonundaki veri bayi1depo daki urunadi kolonuna yazılacaktır. Dikkat etmen gereken bir diğer konu , bu kodu kullanırken koda tablondaki IDENTITY kolonlarını eklememen. 

Gönderildi : 19/11/2012 17:07

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hakkı hocam yorumunuz için teşekkür ederim ve hemen uygulamaya başlıyorum bunu ve bişe daha sormak istiyorum hocam peki ben programın içinden örneğin ana depodan sadece barkodunu okuttugum ürünlerin bayi1 e aktarılmasını istesem nasıl bir yol izlemem gerekirdi?

Gönderildi : 19/11/2012 17:16

(@HakkiKabadayi)
Gönderiler: 7
Active Member

"INSERT INTO bayi1depo (urunadi,miktar) SELECT uadi , miktar FROM anadepo where urunId IN (1,3,5)"

yukarıdaki kodda "where urunId IN (1,3,5)" kısımını "where barkod IN (213,44,4455)" gibi değiştirebilirsin. yani where 'den sonra sorgulama yapılacak kolon adı ve IN 'den sonra parantez içerisinde aktarmak isteğin kayıtların barkod kodlarını aralarına virgül koyarak yapabilirsin.

Gönderildi : 19/11/2012 17:24

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hakkı hocam tşk ederim yorumlarınız ve paylaşımlarınız için emeal adresinizi veririmisiniz takıldıgım yerde sizi rahatsız ederim

Gönderildi : 19/11/2012 17:32

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yanlız hocam kodu yazarken hata veriyor size tam olarak ne yazdıgımı söyliyim

INSERT INTO bayi1 (barkodnumarasi) SELECT barkodnumarasi FROM anadepo where barkodnumarasi IN(13) 

aynen böyle yazdım parantez içindeki 13 ü de salladım zaten kafadan:)

execute diyince de Kırmızı Renkte alttaki gibi bir yazı çıkıyor

msg 248,level 16,state 1,line 1

theconversion of the nvarchar value '8692034001027' overflowed an int column

Sİyah renktede

the statement has been terminated .

böyle yazıyor hocam 

Gönderildi : 19/11/2012 17:47

Paylaş: