Forum

exe oluşturmak konu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exe oluşturmak konusunda yadımınıza ihtiyacım var

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
464 Görüntüleme
(@KenanCeliktas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. 
İşim gereği telefonda görüştüğüm kişilere mail yolu ile hex dosyaları göndermem gerekebiliyor. Ancak malesef maili gönderdiğim pek çok kişi, hex dosyalarını indirip, flash disk içerisine atamayacak kadar acemi olabiliyorlar. 
Bende bu sorunu nasıl çözerim diye düşünürken aklıma exe oluşturma fikri geldi. Eğer oluşturduğum exe ye elimdeki hex dosyalarına gömebilirsem, mail gönderdiğim kişi exe yi flash disk içerisine klasik next next yöntemiyle kurduğunda bu hex dosyaları oluşturulamaz mı diye düşündüm. Ama programlama bilgim yok denecek kadar az. Bu nedenle bu bahsettiğim yöntem saçma mı değil mi, yapılabilir mi yapılamaz mı bilemiyorum. 
Az da olsa C bilgim var. Eğer bana bu konuda yol gösterirseniz bu işi kıvırabileceğimi düşünüyorum.

Gönderildi : 17/11/2012 02:32

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

exe gi direk olarak mail'den göndermen daha zor uzantısını vs. değiştireceksin fakat bu bazı virüs programlarına takılabilir veya gönderdiğin kişiler bunu çevirmekte zorluk yaşayabilir.

hex dosyasını tam olarak ne amacı için kullanacaksınız ? 

Gönderildi : 17/11/2012 17:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

advanced installer (www.advancedinstaller.com) free surumu ile bu istedikleini yapabilirsin fakat

exe uzantisinin mail serverlarda bloklanma ihtimali yuksek onceki cevapta dendiği gibi.

Gönderildi : 17/11/2012 17:32

(@KenanCeliktas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Exe oluşturma olayını winrar'ın SFX modu ile çözdüm. Ancak şuan da sizlerinde söylediği gibi exe'yi mail server'a yüklemek konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Hex dosyalarını ise; çok ayrıntı veremem malesef ama Türkiye'ye ve yurt dışında bir kaç ülkeye üretim yapıyoruz. Ancak bazen cihazların yazılımlarının değişmesi gerekebiliyor. Bu nedenle kullanıcılara hex göndermemiz gerekebiliyor.

Şimdi güncel sorun şu;  Microsoft'un server'ı exe uzantılı dosya kabul etmiyor. Uzantıyı değiştirneden, ekstra sıkıştırmadan nasıl bu roblemi çözebilirim?

Gönderildi : 19/11/2012 03:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Exe oluşturma olayını winrar'ın SFX modu ile çözdüm. Ancak şuan da sizlerinde söylediği gibi exe'yi mail server'a yüklemek konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Hex dosyalarını ise; çok ayrıntı veremem malesef ama Türkiye'ye ve yurt dışında bir kaç ülkeye üretim yapıyoruz. Ancak bazen cihazların yazılımlarının değişmesi gerekebiliyor. Bu nedenle kullanıcılara hex göndermemiz gerekebiliyor.

Şimdi güncel sorun şu;  Microsoft'un server'ı exe uzantılı dosya kabul etmiyor. Uzantıyı değiştirneden, ekstra sıkıştırmadan nasıl bu roblemi çözebilirim?

direk klasor yapısı (directory listing ) gorulebilen bir web server ile bu dosyaları nette yayınlayıp ilgili kullanıcıya sadece linkini verseniz

işe yaramazmı acaba ??

Gönderildi : 19/11/2012 17:20

Paylaş: