Forum

Exe Derleme sırasın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exe Derleme sırasında yeni versiyon numarası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@SinanYesilyurt)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Projede her yeni exe derlendiğinde versiyon numarasını otomatik olarak artırmak gibi bir imkan var mı?

Gönderildi : 05/11/2012 18:53

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Hangi platformu kullaniyorsunuz, visual studio ile bu mumkun zaten her derlediginizde version numarasini arttiriyor belirtilen version numarasindan baslatarak

Gönderildi : 06/11/2012 16:12

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Merhabalar;

Benim aklıma şöyle bir fikir geldi. Eğer tüm değişiklik bir bir exede mevcutsa ve sadece exe değişiyorsa program çalışıtğında exenin bir hash'ini aldır. Akabinde bu değeri bir txt dosyasına yazdır. birde yanına versiyon numarasını yazdır. Aynen şu gibi.

sd56f4sd56f4sd65f456s,140

, den sonraki değeri 100'e döl v1.40 diye yazdırabilirsin.

Not: txt dosyası silinmişse.versiyon numarası gider haberin olsun. Onun için en stabili elle vermek diyebilirim.

Gönderildi : 06/11/2012 16:17

(@SinanYesilyurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mutlu Bey,

Vb kullanıyorum. 2010

İnternette araştırdığımda bunun nasıl yapıldığını buldum ancak bazı hatalarla karşılaştım. Nasıl yapıldığı hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Teşekkürler

Gönderildi : 07/11/2012 20:28

(@SinanYesilyurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ragıp Bey fikrinizi paylaştığınız için teşekkürler ancak text dosyası kullanmak pek sağlıklı gelmedi. Elle verilebilir tabi ama team foundation kullandığımızdan bazen unutuluyor. Onun için otomatik artırarak vermesi kesin çözüm olacak diye düşünüyorum.

Gönderildi : 07/11/2012 20:30

Paylaş: