Forum

asp.net Membership ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp.net Membership kullanmadan üye yönetimini sağlıklı bir şekilde yapabilir miyim?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@ErdoganBiyik)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar bir uygulama planlıyorum,
ziyaretçi,
üye,
üst düzey üye,
yonetici,
en üst düzey admin

böyle bir yapım olması öngörülüyor acaba membership ile üstesinden gelebilir miyim?

membership geliştirilebiliyor mu bu önemli, kim ne zaman neyi yapmış kısmen de olsa bilmek isteniyor, (... işlemi Erdogan onayladı yada şu makaleyi Erdogan sildi gibi kayıtlar istenebilir)

çok teşekkürler şimdiden fikirleriniz için.

Gönderildi : 11/10/2012 00:26

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Sizin istediğiniz kısmın membership ile çok alakası yok aslında. Tamamen loglama ile alakalı. Bir tablo yaratıp kim hangi sayfada ne yapmış kaydederseniz işinizi görür.

Bunun haricinde istediğiniz üyelik sistemi için ister kendi tablolarınızı yaratın isterseniz membership kullanın farketmez. Mesela ben membership yerine kendi yarattığım sistemi kullanıyorum. Gereksiz birçok procedure'den ve tablodan kurtulmuş oluyorum. 

Gönderildi : 11/10/2012 12:39

(@ErdoganBiyik)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sizin istediğiniz kısmın membership ile çok alakası yok aslında. Tamamen loglama ile alakalı. Bir tablo yaratıp kim hangi sayfada ne yapmış kaydederseniz işinizi görür.

Bunun haricinde istediğiniz üyelik sistemi için ister kendi tablolarınızı yaratın isterseniz membership kullanın farketmez. Mesela ben membership yerine kendi yarattığım sistemi kullanıyorum. Gereksiz birçok procedure'den ve tablodan kurtulmuş oluyorum. 

MVC hiç kullanmadım ancak bu uygulamada kullanmak istiyorum bu membership orada çalışıyor mu yoksa en iyisi biz kendimiz mi yaratsak çünkü dediğiniz gibi pek çok sp var tablo var, tonla şey var belki de hiç kullanmayacağımız

Gönderildi : 11/10/2012 12:52

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

Mvc'de kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 13/10/2012 15:06

Paylaş: