Forum

Fiyat Düşü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiyat Düşünce Haber Ver Sistemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

ASP ile kodladığım sistemime  kayıtlı olan üyelerin ürün fiyatı düştüğü zaman haberdar olmaları için bir bölüm eklemem gerekiyor. Bu konuda sistemin mantığının nasıl çalışması gerektiğini anlatabilir yada örnek kodlama tavsiye edebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar..

Gönderildi : 03/08/2012 18:13

(@MahmutYaman)
Gönderiler: 5
Active Member

Bunun için ilan üzerinde takip et yada fiyatı düşünce haber ver tarzı bir buton koyarsınız ve bu butona tıklandığında ürünün veritabanındaki referans numarası ile o anki fiyatını butona tıklayan üyenin adı altında veritabanına eklersiniz.

Bu işlemden sonra 2 şekilde haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz;

1- Üye her giriş yaptığında eski fiyat ile karşılaştırma yaparak mesaj kutusuna bilgi atabilirsiniz.

2- Sql Server'a belirli aralıklarda çalışacak bir görev ekleyebilirsiniz ve fiyat değişimi olduğu taktirde ürünü takip eden üyenin mesajlarının tutulduğu tabloya bilgi girişi yaptırabilirsiniz.

Bu işte en az sizin kadar acemi olduğum için ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum ve bana göre en ideali 1. seçenek. Çünkü ben sunucuyu yormak istemezdim doğrusu.

Gönderildi : 04/08/2012 12:38

(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mahmut kardeş cevabın için çok teşekkür ediyorum. Aynen dediğin gibi yaptım cevap gelmeyince 🙂 Aklın yolu birdir. Teşekkür ediyorum tekrardan zahmetin için..

Gönderildi : 05/08/2012 05:18

(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

eger ürün sayısı fazla olursa belki üyenin altına yazmak yerine veritabanında basit bir ara tablo oluşturabilirsin. 

ürünid userid sütünları koyarsın sadece. ürünü düzenleme işlemi yaptığın sayfaya bi chexbox ile fiyatı düştü şeklinde tıklarsın. tıkladığında ürün id ye eşit olan useridlere bilgi verirsin. 

Gönderildi : 05/08/2012 20:29

Paylaş: