Forum

Türkçe Di...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Türkçe Dil yardım

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
651 Görüntüleme
(@hakanozdemir)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Arkadaşlar merhaba ...

 Monsterin bir flash templatesini kendi siteme uyarlıyorum menü isimlerini değiştirmek istediğimde fla dosyasında oynama yapamıyorum. xml den çekiyor ve xml dosyasından değiştirdiğimde türkçe karakterler bozuluyor. Acaba ek olarak ne yapmam lazım.

işte xml dosyası

 

 

 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<content>

<!-- general vars -->

<section name="settings">

<item name="textSelectable">true</item>

<item name="copyright"><![CDATA[

Akif AÇIK © 2012  |  <u><a href="asfunction:_root.more_click_func, privacyPolicy">Ana Sayfa</a></u> 

 ]]></item>

<item name="companyName"><![CDATA[<font size="56">r</font>ock<font color="#ffffff">band </font>

]]></item>

<item name="slogan"><![CDATA[siteye giris]]></item>

</section>

<section name="configuration">

 <delta_pics>3</delta_pics>       <!-- distance between adjacent images -->

 <alpha_bg>90</alpha_bg>          <!-- transparency of the substrate under the comment -->

 <delta_scr>-36</delta_scr>       <!-- scroller correction -->

 <pic_smoth>false</pic_smoth>      <!-- image smoothness (true/false)-->

 <pic_ext>.png</pic_ext>          <!-- big pictures filename extension (.jpg/.png) -->

 </section>

<section name="global_img">

<image imageUrl="_main_pic1.png" link="asfunction:link"/>

<image imageUrl="_main_pic2.png" link="asfunction:link"/>

</section>

<!-- menu -->

<section name="menu">

<link systemOrder="1"><![CDATA[

<p align="center">Ana Sayfa</p>

]]></link>

<link systemOrder="2"><![CDATA[

<p align="center">Hakkimda</p>

]]></link>

<link systemOrder="3"><![CDATA[

<p align="center">Kurumsal

]]></link>

<link systemOrder="4">

<![CDATA[

<p align="center">Referans

]]></link>

<link systemOrder="5"><![CDATA[

<p align="center">irtibat

]]></link>

</section>

<!-- pages -->

<section name="pages">

<page name="about">

<texts>

<pageText><![CDATA[

Bilişim Ve Dünya

]]></pageText>

<pageText><![CDATA[

<font color="#ffffff">DUIS AUTE IRURE DOLOR IN REPREHENDEIT IN VOPTATE VELIT ESSE CILLUM DOLORE FUGIAT OFFICIA SIT DESERUNM MOLLIT CUPIDATAT ON PROIDENT VELIT ESSE QUERTEN MILSIE PORTA SREEN ATERS HASLLEUS.

</font>

<br><br>

CILLUM DOLORE CULPA QUI OFFICIA DESRUNT. ANIM IN LABORUM EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT ON PROIDENT. SUNT IN CULPA QUI OFFICIA IN DESERUNT MOLLIT ANIM ID EST LABORUM. DUIS AUE IRURE DOLOR IN REPREHENDERIT IN VOLUPTATE VELIT.

<br><br>

<font color="#ffffff"><u><a href="asfunction:link">EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT NON PROIDENT,</a></u></font> SUNT IN CULPA QUI OFFICIA DESRUNT MOL ANIM 

IDEST LABORUM. DUIS AUTE IRURE DOLOR IN REPREHUDERIT IN VOLUPTATE VELIT ESSE CILLUM YHDOLORE 

EU FUGIAT NULLA PARIATUR. EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT. 

NON PROIDENT, SUNT IN CULPA QUI OFFICIA DESERUNT MOLLIT ANIM ID EST LABORUM. DUIS AUTESIT IRURE 

ANIM IN LABORUM EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT.     

<br><br>

<font color="#e87810"><a href="asfunction:_root.more_click_func,0"><u>READ MORE</u></a></font>

<br><br>

<font color="#ffffff">DUIS AUTE IRURE DOLOR IN REPREHENDEIT IN VOPTATE VELIT ESSE CILLUM DOLORE FUGIAT OFFICIA SIT DESERUNM MOLLIT CUPIDATAT ON PROIDENT VELIT ESSE QUERTEN MILSIE PORTA SREEN ATERS HASLLEUS.

</font>

<br><br>

CILLUM DOLORE CULPA QUI OFFICIA DESRUNT. ANIM IN LABORUM EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT ON PROIDENT. SUNT IN CULPA QUI OFFICIA IN DESERUNT MOLLIT ANIM ID EST LABORUM. DUIS AUE IRURE DOLOR IN REPREHENDERIT IN VOLUPTATE VELIT.

<br><br>

<font color="#ffffff"><u><a href="asfunction:link">EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT NON PROIDENT,</a></u></font> SUNT IN CULPA QUI OFFICIA DESRUNT MOL ANIM 

IDEST LABORUM. DUIS AUTE IRURE DOLOR IN REPREHUDERIT IN VOLUPTATE VELIT ESSE CILLUM YHDOLORE 

EU FUGIAT NULLA PARIATUR. EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT. 

NON PROIDENT, SUNT IN CULPA QUI OFFICIA DESERUNT MOLLIT ANIM ID EST LABORUM. DUIS AUTESIT IRURE 

ANIM IN LABORUM EXCEPTEUR SINT OCCAECAT CUPIDATAT.     

<br><br>

]]></pageText>

</texts>

<link linkType="readMoreLink">

<item name="title"><![CDATA[

READ MORE 1

]]></item>

<item name="linkText"><![CDATA[

<font color="#ffffff">PRAESENT VESTIBULUM MOLESTIE LACUS. AENEAN NONUMMY HENDRERIT MAURIS.</font> PHASELLUS PORTA. FUSCE SUSCIPIT VARIUS MI. CUM SOCIIS NATOQUE PENATIBUS ET MAGNIS DIS PARTURIENT MONTES, NASCETUR RIDICULUS UT TELLUS DOLOR, DAPIBUS EGET, ELEMENTUM VEL, CURSUS ELEIFEND, ELIT. NEMO ENIM IPSAM VOLUPTATEM QUIA VOLUPTAS SIT ASPERNATUR AUT ODIT AUT FUGIT, SED QUIA CONSEQUUNTUR MAGNI DOLORES EOS QUI RATIONE VOLUPTATEM SEQUI NESCIUNT. 

<br><br>

<font color="#ffffff">AENEAN AUCTOR WISI ET URNA. ALIQUAM ERAT VOLUTPAT. DUIS AC TURPIS. INTEGER RUTRUM ANTE EU LACUS.</font> QUISQUE NULLA. VESTIBULUM LIBERO NISL, PORTA VEL, SCELERISQUE EGET, MALESUADA AT, NEQUE. VIVAMUS IS LACINIA EST. NEQUE PORRO QUISQUAM EST, QUI DOLOREM IPSUM QUIA DOLOR SIT AMET, CONSECTETUR, ADIPISCI VELIT, SED QUIA NON NUMQUAM EIUS MODI TEMPORA INCIDUNT UT LABORE ET DOLORE MAGNAM ALIQUAM QUAERAT VOLUPTATEM. 

<br><br>

<font color="#ffffff">PROIN DICTUM ELEMENTUM VELIT. FUSCE EUISMOD CONSEQUAT ANTE.</font> LOREM IPSUM DOLOR SIT AMET, CONSECTETUER ADIPISCING ELIT. PELLENTESQUE SED DOLOR. ALIQUAM CONGUE FERMENTUM NISL. MAURIS ACCUMSAN NULLA URUS. SED UT PERSPICIATIS UNDE OMNIS ISTE NATUS ERROR SIT VOLUPTATEM ACCUSANTIUM DOLOREMQUE LAUDANTIUM, TOTAM REM APERIAM, EAQUE IPSA QUAE AB ILLO INVENTORE VERITATIS ET QUASI ARCHITECTO BEATAE VITAE DICTA SUNT EXPLICABO. 

<br><br>

E-MAIL: <font color="#e87810"><u><a href="asfunction:link">[email protected]</a></u></font>

]]></item>

</link>

</page> 

 
Gönderildi : 11/07/2012 04:08

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member
 

 <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
Burdaki komut satırı Türkçe dil desteğini de kapsıyor. Sıkıntın dosyayı kaydederken utf-8 formatı yerine ANSI olarak keydetmende. Dosyayı metin editörüyle açtıktan sonra farklı kaydet seçeneğini seçip kodlamayı UTF-8 olarak değiştirip öyle kaydet.

 
Gönderildi : 11/07/2012 08:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Paylaş: