Forum

ASP.NET ile IIS sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ASP.NET ile IIS sorunu (DCOM Sorunu)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@emre_ugur)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2008 yüklü bir serverda Asp.Net ile bir web uygulaması geliştirmekteyim. Uygulamam arka planda bir yazılımı kullanarak (excel gibi) bazı analizler yapıp grafik vs cizdirip  sonucları görüntülüyor. Impersonating ile kullanıcıya bir windows kullanıcısı yetkisi atıyorum.

Sorunum ise eğer servera remote desktop ile bağlı isem uygulamam düzgün çalışıyor ve internetten login olan herkes analizleri yapabiliyor. Ama ben remote desktoptan çıktığım zaman arka planda analiz yapacak programı açmaya kalktığında kullanıcılar resimdeki hatayı veriyor.

dcomcnfg ile pek çok ayar denedim.Herkese her yetkiyi vs vererek denedim ama çözemedim.

DCOM Hatası

Gönderildi : 13/02/2012 13:43

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Şurada Guo Surfer' in cevabını incelermisiniz.

Gönderildi : 15/02/2012 01:20

(@emre_ugur)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler. Bahsettiğiniz sayfayı daha önce incelemiştim. Pek çok sayfada bu çözüm öneriliyor ve genelde sorunu çözüyor. Bende neden çözemediğini anlamadım. Yine aynı sayfada bahsedilen GACviewer programını çalıştırdığımda assembly kısmında web uygulamamın çalıştırmış olduğu uygulama yok. Olması ya da olmaması remote ile bağlı iken düzgün, remote olmadan hatalı çalışmasına neden olabilir mi?

Gönderildi : 15/02/2012 17:01

Paylaş: