Forum

gazetelerde kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gazetelerde kullanılan yöntem

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

gazeleyerin ilk sayfalarında başlıklar için kullanılan yöntemin ismi nedir acaba. .net ortamında bu yöntem için bir nesne mevcutmu

Gönderildi : 17/11/2011 17:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

gazeleyerin ilk sayfalarında başlıklar için kullanılan yöntemin ismi nedir acaba. .net ortamında bu yöntem için bir nesne mevcutmu

Soruyu tam anlamadım ama genelde Menüler, kayan haber kısımları FLASH ile yapılır.

Gönderildi : 17/11/2011 17:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

örneğin sabah gazetesinin ilk sayfasında olduğu gibi. altta manşetin üzerine gelindiğinde onunla ilgili bir resim var. fare ile hareket edildiğinde manşetler arasında dolaşılabiliyor. bunu nasıl yapabiliriz acaba. asp.net altında bunun için bir nesne mevcutmu acaba

Gönderildi : 17/11/2011 18:28

(@SerdarCakar)
Gönderiler: 95
Estimable Member

bunlar java scriptler ile yapılıyor. Bunun çok çeşitleri, farklı versiyonları mevcuttur. "Manşet Haber Scripti"  olarak ta geçer. Arama yaparsanız bulabilirsiniz ve kurulumu gayet basittir..

Gönderildi : 17/11/2011 19:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

indirdim ancak asp.net içinde kullanamadım. küçük bir örnek önerirseniz sevinirim

Gönderildi : 17/11/2011 20:22

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Bu iş için .net kullanamana gerek yok diye düşünüyorum. Benim bildiğim kadarı ile java ve css ile yazılmış kodlar yeterli. Datayı sql den çekersin sadece. Slider diye geçiyor diye hatırlıyoum. Flash ile yapanlarda var. Verisini xml ile çekiyor onlarda. Nasıl bir çözüm istediğin sana kalmış.

.net ve jquery de kullanabilirsin ayrıca.

Gönderildi : 18/11/2011 02:23

(@Anonim)

Tab kullanımı ile bilgin varsa mantık aynı.Ancak tabdan farkı mouse hover aktif edersen. mouse tabın üzerine geldiğinde otomatik geçiş yapacaktır.

Gönderildi : 20/11/2011 20:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bununla ilgili küçük bir örnet verirseniz sevinirim. Slider diye aradım o değil. java kodlarını da tam çözemedim. küçük bir uygulama lütfen

Gönderildi : 22/11/2011 22:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar bulabileceğim bir site önerirseniz seviniirm

Gönderildi : 17/01/2012 18:43

(@SerhatCOLAK)
Gönderiler: 106
Estimable Member

Buna benzer CSS ile yapabilirsin. Mouse üzerine geldiğine o ekranı gösterir.

Birkaç farklı tanımlamada kullanabilirsin. Üzerine geldiğinde-Yazı üzerine geldiğine - Kare İçerisine geldiğinde vs...

Ben CSS ile yapmıştım zamanında buna benzer şeyler..

Gönderildi : 17/01/2012 19:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

küçük bir uygulama sitesi önerirseniz sevinirim. ben arıyorum ancak bir türlü uygulayamadım

Gönderildi : 17/01/2012 19:23

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

İmage slider javascript dersen nette dolu örnek var ayrıca,javascript onmousehover,onmouseout,click vs.. gibi eventlerine bakarsan kendinde basit bişeyler yapabilirsin.

http://www.queness.com/post/633/30-javascript-image-and-photo-galleriesmootool-prototype-jquery-and-tutorials  

Gönderildi : 18/01/2012 01:09

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Paylaş: