Forum

Veritabanı kullanma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veritabanı kullanma oranları

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
727 Görüntüleme
(@oneycetin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

2005-2011 yılları arasında Türkiye ve dünyadaki Veritabanı kullanma oranlarına nereden ulaşabilirim ? istatislik tarzında da olabilir.

(SQL Server
Oracle
IBM DB2
MySql
PostgreSql )

Gönderildi : 18/10/2011 20:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

2005-2011 yılları arasında Türkiye ve dünyadaki Veritabanı kullanma oranlarına nereden ulaşabilirim ? istatislik tarzında da olabilir.

(SQL Server
Oracle
IBM DB2
MySql
PostgreSql )

Download rakamlarına ulaşabilirsiniz de kullanma rakamlarına ulaşamazsınız. Eğer öyle bir rakama ulaşabilirseniz benim kullanım miktarımı eklemelisiniz çünkü bana "kaç tane kurulum yaptım" diye soran hiç olmadı. 

Gönderildi : 18/10/2011 20:57

(@HuseyinYildirim)
Gönderiler: 19
Eminent Member

(SQL Server
Oracle
IBM DB2
MySql
PostgreSql )

Bu istatistiklerden, kullanacağın veri tabanı sistemine karar vermek istiyorsan deneyimler biraz daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Eğer ticari masaüstü yazılımı geliştirmek istiyorsan MSSQL, web tabanlı uygulamalar geliştirmek istiyorsan MySQL ama verilerin çok büyükse kesinlikle Oracle derim.

Gönderildi : 19/10/2011 14:43

(@cozumpark)

(SQL Server
Oracle
IBM DB2
MySql
PostgreSql )

Bu istatistiklerden, kullanacağın veri tabanı sistemine karar vermek istiyorsan deneyimler biraz daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Eğer ticari masaüstü yazılımı geliştirmek istiyorsan MSSQL, web tabanlı uygulamalar geliştirmek istiyorsan MySQL ama verilerin çok büyükse kesinlikle Oracle derim.

Ticari masaüstü düşünüyorsanız MSSQL,   web tabanlı uygulamalar geliştirmek istiyorsanız yine MSSQL ama verilerin çok büyükse kesinlikle MSSQL derim 🙂 Veritabanı sunucusunun çalışacağı işletim sistemi illa MS sistemleri olmayacaksa o zaman alternatifleri ile idare edilebilir.

Gönderildi : 19/10/2011 21:00

(@HuseyinYildirim)
Eminent Member

(SQL Server
Oracle
IBM DB2
MySql
PostgreSql )

Ticari masaüstü düşünüyorsanız MSSQL,   web tabanlı uygulamalar geliştirmek istiyorsanız yine MSSQL ama verilerin çok büyükse kesinlikle MSSQL derim 🙂 Veritabanı sunucusunun çalışacağı işletim sistemi illa MS sistemleri olmayacaksa o zaman alternatifleri ile idare edilebilir.

kısa özet gerekirse yer yiğitin yoğurd yemesi ayrı ve yoğurtla arasında duygusal bağ önemli. hocam ben hem  mssql hemde mysql kullanıyorum ama orta boy web tabanlı uygulamalar için mssql masrafına girmeye gerek yok... birazda fiyat/performans değerlendirmemdir...

Gönderildi : 19/10/2011 21:15

(@cozumpark)

Orta boy uygulamalar için 10GB alan oldukça fazlasıyla yeterlidir. 10GB alan da MSSQL Server'ın ücretsiz sürümü olan Express Edition'da sağlanmaktadır. Dolayısıyla fiyat/performansa dikkat eden tüm kesim için yine MSSQL derim 🙂

Gönderildi : 20/10/2011 15:00

(@HuseyinYildirim)
Eminent Member

hocam web tabanlı uygulamalar için hosting firmasına mssql express sürümünden verin diyemiyorsun... bunun için mysql dedim...

Gönderildi : 21/10/2011 15:03

(@cozumpark)

Windows hosting verip de MSSQL destekleri yoksa ya anlayan personelleri yoktur ya windows üzerine mssql kurulumuyla ilgili bilgileri yoktur ya da çapsızca reseller yapıp 3-5 kazanalım diye bakıyorlardır. Yaklaşmamak lazım bunlara. Ancak orta büyüklüğe ulaşan projeler için hosting alyapısını tercih etmek de ayrı bir anlamsız iş olur. Dedicated, hiç olmadı vps tercih edilmeli. Çünkü sunucu üzerinde performans iyileştirmeleri vs. ancak bu durumda yapabilirsiniz.

Gönderildi : 21/10/2011 23:25

(@oneycetin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

hocam ben bu istatisliklere nasıl ulalıcam bana yardımcı olurmusun download rakamları bile yeterli.

nereden bakabilirim yada nereye sorabilirim başka .

Gönderildi : 26/10/2011 17:06

Paylaş: