Forum

PHP İle Anket Oluşt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PHP İle Anket Oluşturma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,197 Görüntüleme
(@gokhanhacioglu)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Proje ödevim için gerekli olan bir sisteme nasıl başlayacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kısaca yapmam gereken şey,

Yönetici sayfaya girip 6 tür anket seçeneğinden herhangi birini seçerek anket oluşturacak. Bunu şu şekilde örnekleyebilirim.

Anket Türleri :

1 - Combobox kullanılmış anket
2 - Radiobutton kullanılmış anket
3 - Checkbox kullanılmış anket

Yönetici 1 numaralı türü seçicek. Anket başlığını yazıcak.

Başlık : Hangi Takımlısınız ?
ComboBox Seçenekleri : 

Seçenekleri bu şekilde doldurduktan sonra ekle dicek ve 1. anket sorusu sisteme eklenmiş olcak. Bunun gibi istediği kadar soru oluşturup sisteme ekleme yapabilecek. 

Bu şekilde oluşturulacak olan anket link ile ziyaretçiye ulaştırılacak. Ziyaretçi anketi doldurduktan sonra doldurulan anket bilgileri yöneticiye mail olarak geri dönüş yapılacak. Bu ödevi hayata geçirmek için nerden başlamam gerekicek bilmiyorum. Bu konuda PHP bilgisi olan birisi yol gösterirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 23/03/2011 21:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu konuda Google ile konuştum ve bana önerdiği php scriptler arasından en çok hoşumagiden ve senin isteklerine uyanı

http://www.ibasics.biz/sss/sss.zip

adresinden indirebileceğin script oldu.

Dilersen:

http://www.hotscripts.com/category/php/scripts-programs/polls-voting/

bu adreste de onlarca ücretsiz anket scripti mevcut. Onları da inceleyebilirsin. İlk önerdiğimde veritabanı istemiyormuş ve anket sonuçlarını direkt olarak yöneticiye mail ile atıyormuş

Gönderildi : 26/03/2011 13:33

(@mfozdemir)
Gönderiler: 7
Active Member

www.limesurvey.org ücretsiz bir anket yazılımı oldukçada iyi.. Türkçe desteğide var.

Gönderildi : 03/04/2011 17:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar, Proje ödevim için gerekli olan bir sisteme nasıl başlayacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kısaca yapmam gereken şey,

Yönetici sayfaya girip 6 tür anket seçeneğinden herhangi birini seçerek anket oluşturacak. Bunu şu şekilde örnekleyebilirim.

Anket Türleri :

1 - Combobox kullanılmış anket
2 - Radiobutton kullanılmış anket
3 - Checkbox kullanılmış anket

Yönetici 1 numaralı türü seçicek. Anket başlığını yazıcak.

Başlık : Hangi Takımlısınız ?
ComboBox Seçenekleri : 

Seçenekleri bu şekilde doldurduktan sonra ekle dicek ve 1. anket sorusu sisteme eklenmiş olcak. Bunun gibi istediği kadar soru oluşturup sisteme ekleme yapabilecek. 

Bu şekilde oluşturulacak olan anket link ile ziyaretçiye ulaştırılacak. Ziyaretçi anketi doldurduktan sonra doldurulan anket bilgileri yöneticiye mail olarak geri dönüş yapılacak. Bu ödevi hayata geçirmek için nerden başlamam gerekicek bilmiyorum. Bu konuda PHP bilgisi olan birisi yol gösterirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

Merhabalar,

Mysql kullanacakmısın bu ortamda ?

Gönderildi : 04/04/2011 01:35

Paylaş: