Sİlverlight ile rel...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sİlverlight ile release debug sorunu  

Mennan Sevim
(@MennanSevim)
Üye

silverlight 4.0 projemi hosta upload ederken bir sorun yaşıyorum.crossdomain.xml,crossdomainpolicy.xml dosyalarını oluşturdum debug modunda built edip attığımda .xmp dosyasında patlak veriyo eski .amp dosyasını kopyaladığımda sorun ortadan kalkıyor.Ama güncelleştirdiğim bir proje bu.Relase modunda built etmek istediğimde hata vermeyen proje namespace hatası vermeye başlıyor.;

- The type or namespace name 'Web' does not exist in the namespace 'System' (are you missing an assembly reference?) 
- The type or namespace name 'Interactivity' does not exist in the namespace 'System.Windows' (are you missing an assembly reference?)  

-  The type or namespace name 'Web' does not exist in the namespace 'System' (are you missing an assembly reference?)

- The type or namespace name 'Behavior' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/03/2011 17:21
Ferhat KARATAS
(@ferhatkaratas)
Üye

Namespace hatası alıyorsanız gerekli .dll leri yükleyemiyor demektir. Local'de hata vermemesi normal, çünkü Global Assembly Cache (GAC) den çalışıyordur.

Hatanızı düzeltmek için yukarıdaki dll leri servera atmanız gerekir. Eğer projenizde bu dll leri bulamıyorsanız reference'dan "copy local" özelliğini true yapın. Böylece dll'i GAC'dan locale çekersiniz. Daha sonra ftp ile bu dll leri hosta atarsınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2011 19:18
Mennan Sevim
(@MennanSevim)
Üye

Evt sorun ordan kaynaklıymış çok teşekkürler

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 15/03/2011 17:45
Paylaş: