Forum

yeni server hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

yeni server hatası

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@chewik52)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

• iyi günler
  • sitemiz eski serverımız üzerinde iken çalışırken herhangi bir sorunumuz yoktu, fakat sayfa bilgilerimiz yeni server'a taşındıktan sonra bazı kısımlarda aşağıdaki hatayı almaya başladık bu neden ileri gelir.
  • bu konuda yardımcı olabilecek hatayı nası giderebileceğimizi söyleyebilirseniz sevinirim.
  • acil cevabınızı bekliyorum. saygılar......

• Error Code: 500 Internal Server Error. The request was
    rejected by the HTTP filter. Contact the server administrator. (12217)
  •  
    Gönderildi : 08/10/2010 12:27

(@www-rizasahan-com)
    Gönderiler: 18028
    _

Merhaba biraz daha açıklayıcı yazar mısınız nereden taşıdınız?Siteniz nerede barınıyor?Asp mi?Detaylı bilgi geçin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/10/2010 12:48

(@chewik52)
    Active Member
    Konu başlatıcı

sitemiz asp, daha önceden kullandığımız serverden resmi kurumumuza ait bilgiler yeni servera taşınınca aldık bu hatayı, tüm sayfalarda yok

sadece iki kısımda alıyoruz neden olur acaba......

Gönderildi : 08/10/2010 13:14

(@www-rizasahan-com)
    _

Merhaba diğer sayfalarda asp mi?Gerekli linkler doğru ise sayfaların olduğu dizinlerin güvenlik sekmesindeki izinleri kontrol edebilirmisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/10/2010 13:39

(@chewik52)
    Active Member
    Konu başlatıcı

evet rıza bey diğer sayfalarda asp. biz sayfamızın bilgilerini servera yüklüyoruz fakat serverla ilgili ayarlar genel müdürlüğümüz tarafından yapılıyor.

<iframe name="I5" width="585" height="1683" border="0" frameborder="0" src="galeri.asp?gorev=galeri&kategori=Basında biz" scrolling="no">

kodda altı çizili kısımı kaldırmamız gerektiğini söylüyor müdürlüğümüz fakat bu kısmı kaldırınca hata gidiyor ama çalışması gereken kısım çalışmıyor.. bu altı çizgili kısım ne işe yarıyor bununla ilgili bilgi verirmisiniz

Gönderildi : 08/10/2010 13:55

(@www-rizasahan-com)
    _

Bu iframe kodu yani sayfa içinde 585*1683 bir alanda sayfa gömülmüş bu kod kaldırılır ise dolayısı ile o iframe olarak gömülen sayfa yok olacak.

Gönderildi : 08/10/2010 14:07

(@chewik52)
    Active Member
    Konu başlatıcı

evet haklısınızda benim merak ettiğim

<iframe name="I5" width="585" height="1683" border="0" frameborder="0" src="galeri.asp?gorev=galeri&kategori=Basında biz" scrolling="no">

bu çizili kısım ne işe yarıyor iframe galeri.asp yi çağrıyor ama o diğer ?gorev=galeri&kategori=basında biz burası ne işe yarıyor ne yapıyor soru işaretinin ve diğerlerinin anlamı nedir yardımcı olurmusunuz....

Gönderildi : 08/10/2010 14:16

(@www-rizasahan-com)
    _

Linkin devamı link .asp kısmından sonra bitmiyor.

Gönderildi : 08/10/2010 14:18

(@chewik52)
    Active Member
    Konu başlatıcı

evet işte o ?işareti ile devam eden kısmın anlamını merak ediyorum bilgi verirseniz sevinirim...

Gönderildi : 08/10/2010 14:29

(@www-rizasahan-com)
    _

Merhaba bazı tasarımlarda hakkimizda.htm veya hakkimizda.asp yerine sayfa ismini vermekten ise değişik bir id sistemi ile sayfa isimlerini bu şekilde tasarlarlar.bu siteyi tasarlayanın isteğine zevkine kalmış.Sizin linkinde o şekilde olabileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/10/2010 14:31

(@systemchi)
    Gönderiler: 33
    Eminent Member

evet işte o ?işareti ile devam eden kısmın anlamını merak ediyorum bilgi verirseniz sevinirim...

Merhabalar,

Web uygulamalarında kullanılan http protolou stateless oldugu için bir sayfa yada frameden baska bir sayfaya veri tasınırken kullanılabilcek yontemlerden biri de querystring yontemidir.sayfa uzantısından sonra ? gelir ondan sonra anahtar deger yazılıp = konulduktan sonra iligli anahtara karsılık gelen değer yazılır. Daha sonra diğer sayfada da bu değer okunabilir ve gerektiği secilde kod kısmında kullanılabilir.

Gönderildi : 09/10/2010 03:10

Paylaş: