Forum

asp web sayfasının ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp web sayfasının tarayıcıya göre sayfaların düzeltilmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

asp ile yapılmış css kullnılarak hazırlanmış web sayfamız mevcut css ile yapıldığı için çöünürlük olayında epey bir sıkıntı yaşamıştık, fakat her sayfada sıkıntı olmuyordu neyseki düzeltildi 1240 x 800 de ie 8 de normal gözüküyor fakat ie 7 de bazı sayfalar küçülmüş oluyor bunları nasıl düzeltebilirz  mesela 10" lik dizüstü bilgisayarlarında da tamamen bozuluyor diyebilirm. bunları nasıl düzeltebiliriz. bununla ilgil js kodu veya asp kodları mevcutmudur?

şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 20/09/2010 12:09

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Sayfanın genişliğini css ile sabitleseniz. Mesele ben genellikle 960 px ile sınırlandırırım. veya projenize göre 100% genişlik tanısanız? sorununuzu screenshotlar ile desteklerseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışayım.

Gönderildi : 21/09/2010 14:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba ilgin için teşekkür ederim sayfayı css lerle oynayarak birde sitede kod buldum java kodu onunla her tarayıcıda ve çözünürlükte ayarlayabildim gerçi ie 6 da hala sıkıntı veriyor da 🙂 en azından ie 7 ve ie 8 de halloldu birde çözünürlüklerde . yalnız bulduğum kodu şuan yazamıyorum çünkü dökümanlarımın olduüğu pc den bağlanmadım boş bi vaktimde yazıcam ki eğer sorun olan arkadaşlar varsa bakasınlar diye.

teşekkürler

Gönderildi : 24/09/2010 21:03

Paylaş: