Forum

Localde çalışı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Localde çalışıyor ama IP üzerinden ulaşılmıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@madviper)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler öncelikle,

Asp.net te VB ile yazılmış bir içerik yönetimim sistemi var. Localde çalışıyor. Eklediğim kullanıcılar ile login olabiliyorum. Ama xx.xxx.xxx.xx/cms/login.aspx ile başka bir pc den bağlanmak istediğimde tanımladığım kullanıcı ile giriş yapamıyorum. Hata vermiyor ama sanki databasede o kullanıcıyı görmüyor gibi geçersiz kullanıcı diyor. Sorunu çözmek için nerede ne tanımlamam gerekiyor acaba ?

Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 10/08/2010 15:12

(@sevdanbirates)
Gönderiler: 13
Active Member

Lokalinizde ki  IIS Kontol ediniz...daha doğrusu IIS kurulumu..Kurulu ise Gerekli Dosyalarınızı wwwroot içine Taşıyıp tekrar diğer bilgisayardan kontorl ediniz.

iyi Çalışmalar.

Gönderildi : 10/08/2010 19:05

(@sevdanbirates)
Gönderiler: 13
Active Member

Lokalinizde ki  IIS Kontol ediniz...daha doğrusu IIS kurulumu..Kurulu ise Gerekli Dosyalarınızı wwwroot içine Taşıyıp tekrar diğer bilgisayardan kontrol ediniz.

iyi Çalışmalar.

Gönderildi : 10/08/2010 19:05

(@madviper)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler. ISS düzgün çalışıyor wwwroot ta tüm dosyalar. Ama şunu farkettim. Farkettim diyorum çünkü benim yazdığım bir program değil yeniden yapılandırmaya çalışıyorum.

access_ip diye bir tanımlama yapılmış. k.adı ve şifre tanımlanan bir IP adresine ekleniyor.

Örnek k.adı: xxx şifre:12345 ip: 82.155.132.88 gibi IP yi kontrol ediyor ve k.adı/şifre ile giriş yaptırıyor.

Ama işin kötü yanı tanımlanan IP ler doğal olarak statik olmadığı için değişecektir. Bunun çözümünü nasıl yapabilirim acaba ? 

Gönderildi : 10/08/2010 19:31

Paylaş: