Forum

AKBS kimlik bildirm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AKBS kimlik bildirme yazılımı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@EmrahKoruc)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

AKBS kimlik bildirme yazılımının otomatik olarak gönderme yapmasını sağlamaya çalışıyorum. Uygulama java ile

geliştirilmiş tesis kodunu kaydederken şifresini de kaydetmesini istiyorum böylece sunucu kapanıp açılsa bile

otomatik kimlik bildirme işlemi yapabilecek,  bunu sağlamak için çeşitli makro yazılımlarını denedim başarılı da oldum

ama kullanışlı olmadığını düşünüyorum 3. parti bir yazılım kullanmadan windowsun olanakları ile

bu sorunun cevabını nasıl bir yöntem kullanarak çözebilirim.

desteğiniz için teşekkkürler

Gönderildi : 28/07/2010 21:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bunu zamanlanmış görevlerden yapabilirsiniz belki ancak çok etkili olacağını sanmıyorum. çünkü akbs sistemi sizin otelinizde tesisinizde bulunan kişilerin bilgilerini aktarırken aynı zamanda sorgulama da yapıyor olması lazım.

dolayısı ile yanlış olan bir bilgi olduğu zaman eksik göndericek ve sorun olacak yada ceza alacaksınız.

en iyisi manuel olarak bu işlemin yapılmasıdır bence.

kolay gelsin

Gönderildi : 29/07/2010 00:15

(@EmrahKoruc)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Cevabınız için teşekkürler  akbs, otel programının ürettiği "xml" dosyasını alıp polise gönderiyor   sadece uç birim

programı olarak çalışıyor. Sıkıntı gece 24:00 ile 01:30 arasında bu raporun gönderilmesi grekiyor bazı zamanlarda

gönderme gecikiyor yada unutuluyor buda cezaya sebep oluyor. otel programı xml dosyasını otomatik üretebiliyor

fakat göndermek için akbs programını çalıştırıp şifre girip manual olarak işlemi yapmak gerekiyor. Görev zamanlayıcısında

uygulamayı otomatik başlatabiliyorum fakat şifreyi girmesini sağlayamıyorum. Sunucu kapanıp açılsa bile akbs programını

otomatik çalıştırıp şifresini girebilecek bir yöntem varmıdır?

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/07/2010 14:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

konuyu bilmiyorum,sadece yorum.

otel programı .xml'i nereye gönderiyor? bir yere post mu ediyor yada ftp ile mi gönderiyor...

bunu bilirseniz otel programının ürettiği .xml'i kendiniz scriptle falan hedefe gönderebilirsiniz. 

Gönderildi : 29/07/2010 15:18

(@EmrahKoruc)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

otel programın xml doyasını üretiyor akbs programı kullanılarak xml dosyası alınıp polise kimlik bildirimi yapılıyor

benim yapmak istediğim akbs programının açık kalmasını sağlamak sunucu kapanıp açılsa bile programın açılıp

çalışmasını istiyorum başlat seçeneği yada register seçeneği kullanılarak bu işle yapılabiliyor fakat şifresininde 

girilmesi gerekiyor muhtemelen windows register ayarlarından bu işlem yapılabiliyor amam ben hangi parametreyi

kullanabilirim onu bulamadım.

Teşekkürler

Gönderildi : 29/07/2010 15:58

Paylaş: