Forum

ufak bir yazılım be...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ufak bir yazılım belkide

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@ceberus_85)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam yazılımcı arkadaslar 

bana ufak olduğunu sandığım fakkat ufak olup olmadığını pek bilmediğim bir yazılım lazım.

uzak lokasyonlarda bulunan ve benım kontrolumde olan 80 clinet lı bir server var. butun makinelere bir elimde olan bir program(aida32) atıp bunun tek tık ile '''kısaca sistem donanım taraması yapıp bu taramadan sonra olusan metin dosyasını''' outlook ile bana göndermesi olacak. zaten tırnak içerisindekileri program kendi yapıyor benim yapmam gereken sadece olusan metin dosyası mail ile bana gelmesi..

acaba bu bat uzantılı bir dosya ile olurmuu. 

Gönderildi : 15/07/2010 01:09

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Yapmak istediğiniz şeyle ilgili daha önceden bir çalışmam olmuştu. Aşağıdaki bağlantıdan indireceğiniz mail.exe dosyası ile komut satırından dosya yollayabilmektesiniz. Zamanlanmış görevlere batch olarak eklerseniz, istediğiniz zamanlarda mail gönderecektir.

Dosya: http://www.yusufozturk.info/wp-content/uploads/2010/07/mail.zip 

mail.exe -s exchange.domain.com -t [email protected] -f [email protected] -h -a "Buraya konu yaz" -m C:\yollamakistedigindosya.txt -c

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 15/07/2010 01:34

(@ceberus_85)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilgine teşekkür ederim bir deneyeyim

Gönderildi : 15/07/2010 17:06

(@mdemir85)
Gönderiler: 2
New Member

Visual C# ile aşağıdaki gibi bir uygulama yaparsan gelecekte de çok işine yarayacaktır.

Client makinelerine tek tek uzaktan giriş yapıp,
ilgili dosyayı çalıştırıp, oluşan dosyayı kendi yereline aldırabilirsin. yada maile postalayabilirsin.

Gönderildi : 16/09/2010 12:35

Paylaş: