Forum

sitenin ismini goog...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sitenin ismini google da cıkarma

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

sistemde gecen bir kelimeyi google da ust sıralarda cıkmasını istiyorum. sitenin html alanına ornek '' cozumpark'' nasıl yazarım googla arandığında cıksın diye ornek bu kelimeyi içeren bir kod verebilirmisiniz. direk html kısmına yazıyım onu

tesekkurler...

Gönderildi : 03/06/2010 12:00

(@emrepakoz)
Gönderiler: 8
Active Member

selam . öncelikle ( head ) tagları arasına yazacaksınız kodu..

kod aşşağıdaki gibidir ...

meta name="author" content="ÇözümPark"
meta name="keywords" content=" çözüm,çözümpark,park "

Gönderildi : 03/06/2010 12:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

mrb,

html alanını actığımda tum yazıcağım her seyi yazabilirmisin. bilmediğim için soruyorum. yazı yanlışmı bilmiyoruım ama yazdığım kelime google da aramlarda  cıksın mantığı için yapmak istiyorum dostum.

acemi olduğumdan kodu istiyorum

Gönderildi : 03/06/2010 12:57

(@Anonim)

<html>
<head id="Head1" runat="server">

<meta name="author" content="ÇözümParl" meta name="keywords" content=" ÇözümPark, C#, .Net, ASP (gibi google'da görünecek taglar) ">

<title> Sayfa Basligi </title>
</head>
</html>

Seklinde yazman gerekir..

Gönderildi : 04/06/2010 12:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

mesela ali ismini yazmak istiyorum ali yi burada nerelere yazıcam - hazır temp sitesi kullanıyorum ve html bolumude var yazıcağım oraya ''ali'' isminin cıkması için googla tam olarak bi ornek verirmisin bana .

mesela site www.ornek.com ama arama motoruna ''ali'' yazdığımda bu site ustlere gelsin diyorum . yardımın için tesekkurler...

Gönderildi : 04/06/2010 13:17

(@Anonim)

Kodda belirtilen "content" komutunun icine yazacaksin. Benim yazdigim ornege gore bakarsak C#, ASP yerine sen Ali yazacaksin.

Gönderildi : 04/06/2010 13:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ali kelimesini ilgili yerlere yazıp tekrar gonderirmisin desem ayıp olumu acaba 🙁

Gönderildi : 04/06/2010 16:55

(@Anonim)

<html>
<head id="Head1" runat="server">

<meta name="author" content="Senin sitenin adı" meta name="keywords" content=" Ali ">

<title> Sayfa Basligi </title>
</head>
</html>

Virgullerle ayirarak baska kelimeler de yazabilirsin..
Kolay gelsin..

Gönderildi : 04/06/2010 17:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

cok tesekurler . eline saglık...

Gönderildi : 04/06/2010 17:49

(@YildirimTopcu)
Gönderiler: 7
Active Member

Mrb,

İstediğiniz bir kelimede google'da üst sıralara çıkmak sandığınız gibi tek bir kodla yapılan bir işlem değildir. Yardımcı olan arkadaşın size verdiği kodlar siteniz için anahtar kelimere vurgu yapmaya yarıyor. Sadece keyword metasını yazarak google üst sırada çıkabileceğiniz gibi bir yanılgıya kapılmayın. Bu konuda yazılabilecek çok şey var ancak google'a "SEO" veya "Arama motoru optimizasyonu" yazarak konuyla ilgili iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gönderildi : 22/06/2010 18:48

Paylaş: