Forum

VB.Net'te bir buton...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VB.Net'te bir buton ile baska bir buton kontrolu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba..

Bir butona tiklama ile hem o butonun islevini, hem de baska bir butonun islevini gerceklestirmem gerekiyor. Baska bir butondan kastim HyperLink'tir. HyperLink'in altina [b]Vb.Net[/b] kodu yazilamadigi icin onun islevini baska bir buton ile yapmam gerek. O buton hem kendi islemini hem de hyperlink'i calistircak.

Yardimci olur musunuz? Tesekkur ederim... 

Gönderildi : 28/04/2010 16:42

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

HyperLink'ten bahsettiğinize göre sanırım asp.net projesi hazırlıyorsunuz ?

Gönderildi : 29/04/2010 11:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet. Web application uzerinde bir vb.net projesi.

Gönderildi : 29/04/2010 11:53

(@suleymangunel)
Estimable Member

HyperLink normalde NavigateUrl'deki adresi çağırır, bunu butonla yaptırmak için şu kodu kullanabilirsiniz.

System.Diagnostics.Process.Start("www.microsoft.com");

Gönderildi : 29/04/2010 12:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba..

Yazdiginiz kodun link kismina HyperLink'in Id'sini yazdim ama hata verdi. Sorunumu biraz daha acik anlatayim.

Yine bu forumda bir konu acmistim ve sorunum icin HyperLink kullanmam onerilmisti. Sorun suydu: Veri tabanindan adresini aldigim .html sayfalarini, sayfama ekledigim iframe'in icinde goruntulemem gerekiyordu. Yani "target" olayi. Bu ozellik de sadece HyperLink'te var oldugu icin onu kullandim. 1. buton iframe'in visible'ini true yapiyor, 2. buton yani HyperLink, NavigateUrl'e atadigim linki target'inda belirttigim iframe'in icinde goruntuluyor.

Yani tek amac icin iki butona tiklanmis oluyor. Ben bunu tek tiklamaya indirmek istiyorum.

Tesekkur ederim. 

Gönderildi : 29/04/2010 14:09

(@suleymangunel)
Estimable Member

HyperLink'in yaptıklarını tek butonla yapabilmeniz aslında karmaşık değil, aşağıdaki örnekte butona basıldığında frame1 adındaki frame görünür hale getiriliyor ve içinde web sayfası görüntüleniyor. Dikkat edeceğiniz nokta; frame1 için "runat=server" belirtmiş olmak, ki kod arayüzünden frame1'e ulaşabilesiniz.

<IFRAME id="frame1" src="http://www.microsoft.com" scrolling="auto" height="500"
            name="frame1" style="width: 500px; height: 500px" width="500" runat="server">
</IFRAME>

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {

frame1.Visible = true;
            frame1.Attributes["src"] = "http://www.cozumpark.com";
        }

Gönderildi : 29/04/2010 15:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet. Basit ama onemli bir sorunu daha cozmus oldum sayenizde 🙂

Tesekkur ederim. Iyi gunler..

Gönderildi : 29/04/2010 16:55

(@suleymangunel)
Estimable Member

Yardımcı olabildiğime sevindim. Başka bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/04/2010 17:57

Paylaş: