Forum

.bat dosyasının ism...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.bat dosyasının ismine tarih eklemek?

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,276 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/permalink/125806/125766/ShowThread.aspx

yukarıdaki linki inceledim fakat istediğimi yapamadım.. aşağıdaki kod'da C:\event_log klsörünün içine event_Sa.rar adında sıkıştırılmış dosyayı sorunsuz kopyalıyor, fakat ben event_09032010.rar gibi tarihli bir dosya adı vermek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? iyi çalışmalar..

Not: Aşağıdaki kod Hakan Yetişen adlı arkadaşımın paylaşımından alıntıdır.

@ECHO  OFF

rem -----------------------------------------------------
for /f "tokens=1,2" %%u in ('date /t') do set d=%%u
for /f "tokens=1" %%u in ('time /t') do set t=%%u
if "%t:~1,1%"==":" set t=0%t%
set datetimestr=%d:~0,2%%d:~3,2%%d:~6,4%
rem -----------------------------------------------------

md C:\event_log\%datetimestr%

xcopy  C:\WINDOWS\System32\config\SecEvent.Evt c:\event_log\%datetimestr% /Y /V /S /C
xcopy C:\WINDOWS\system32\config\SysEvent.Evt c:\event_log\%datetimestr% /Y /V /S /C

set WINRAR="C:\Program Files\WinRAR\RAR.exe"
C:
cd event_log
%WINRAR% a event_%datetimestr%.rar %datetimestr%
rmdir /s /q C:\event_log\%datetimestr% 

Gönderildi : 09/03/2010 13:15

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

@ECHO  OFF

set WINRAR="C:\Program Files\WinRAR\RAR.exe"

%WINRAR% a  c:\event_log\backup_.rar -ag[yyyy-mm-dd] "C:\WINDOWS\System32\config\SecEvent.Evt" "C:\WINDOWS\system32\config\SysEvent.Evt"

Gönderildi : 09/03/2010 14:25

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onur arkadaşım öncelikle ilgin için teşekkürler, verdiğin kodu denedim fakat bulunduğu yani C:\event_log klasörünü sıkıştırıp yine aynı klasöre kopyalıyo..

ben C:\WINDOWS\System32\config\SecEvent.Evt dosyasını C:\event_log klasörüne kopyalayıp, rarlı ve kodlarındaki gibi tarihli kaydetmek istiyorum..

yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar..

Gönderildi : 09/03/2010 16:09

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Merhabalar,

Sistemimde WinRAR 3.91 versiyonu yuklu ve yukaridaki sekilde calistirdigimda dogru bir sekilde sonda belirtilen iki dosya C:\event_log\backup_[2010-03-09].rar dosyasi icine yedekleniyor.

Windows xp kullanmadigim icin SecEvent.Evt ve SysEvent.Evt dosyalari bende yok ancak ayni klasor altindaki SECURITY.SAV ve SYSTEM.SAV dosyalari deniyerek basarili oldum.

Bat dosyasi uzerine sordugun icin bu sekilde cvp verdim ancak free versiyon olan cobian backup programi ile cok daha rahat ilgili klasor veya dosyalari zamanlanmis olarak dosya kullanimda dahi olsa backup alabilirsin.

Gönderildi : 09/03/2010 16:37

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onur kardeş winrar3.91 indirip denedim dediğin gibi c:\event_log içine backup_[2010-03-09].rar dosyası oluşturuyo fakat rar dosyasını açtığımda event_log klasörünün içindeki diğer test dosyalarım bulunuyo yani SecEvent.Evt ve SysEvent.Evt dosyalarını C:\WINDOWS\System32\config dosyasından kopyalama yapmıyo..

yardımlarınızı bekliyorum.. zor iş güzel iştir dedikleri bu olsa gerek..

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 09/03/2010 17:02

(@OnurARABACI)
Reputable Member

onur kardeş winrar3.91 indirip denedim dediğin gibi c:\event_log içine backup_[2010-03-09].rar dosyası oluşturuyo fakat rar dosyasını açtığımda event_log klasörünün içindeki diğer test dosyalarım bulunuyo yani SecEvent.Evt ve SysEvent.Evt dosyalarını C:\WINDOWS\System32\config dosyasından kopyalama yapmıyo..

yardımlarınızı bekliyorum.. zor iş güzel iştir dedikleri bu olsa gerek..

iyi çalışmalar..

Ilgili yedek alinacak dosyalar kullanimda oldugu icin bu sekilde sacmaliyor olabilir. (bende bu dosyalar olmadigi icin ayni klasor altinda offline 2 dosyayi secerek yapmistim)

Cobian Backup programi ile "Volume Shadow Copy" secenegini aktif ederek yedek olusturun.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianbackup.htm

Gönderildi : 09/03/2010 17:27

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben 3.party yazılımı kullanarak değilde bat dosyası oluşturarak sorunu çözme taraftayım yinede ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim..

yardımlarınızı bekliyorum.. iyi çalışmalar..

Gönderildi : 09/03/2010 22:23

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sorunumu aşağıdaki kod örneği ile çözdüm.. c:\kaynak\ klasöründeki combo ile başlayan txt dosyalarını c:\hedef klasörüne backup_"gününtarihi" şeklinde rar uzantılı kopyalıyo..

@ECHO  OFF
md C:\hedef
copy  C:\kaynak\combo*.txt c:\hedef /Y /V /S /C
set WINRAR="C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe"
C:
cd hedef
%WINRAR% a -r C:\hedef\backup_.rar -ag[yyyy-mm-dd] C:\kaynak\combo*.txt
rmdir /s /q C:\hedef\combo*.txt

ilgilenen arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim.. herkese iyi çalışmalar..

Gönderildi : 10/03/2010 12:25

(@OnurARABACI)
Reputable Member

gecmis olsun

Gönderildi : 10/03/2010 15:55

Paylaş: