Forum

Web Tasarım Yapmak

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Tasarım Yapmak

12 Yazılar
11 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@sahinkardas)
Gönderiler: 224
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mrh. Arkadaşlar

web tasarımı yapmak istiyorum tasarım çok takılıyorum nedense şimdi editör olarak Frontpage ve DW Cs4 kullanıyorum.

Siteyi bir türlü bir şekle sokamadım nedense tablo ekliyorum, tabloları hücre içine alıyorum..İç içe tablo oluşturuyorum bir türlü tasarım yapamıyorum. Bunun için yapmam lazım. Editörten olduğumu sannetmiyorum biliyorum çünkü ben yapamıyorum. Bu konu hakkında bana örnek anlatabilecek birileri varmı?

Tasarımı zaten yapabilsem sorun yok diğerleri halledebilirm ama tasarımı oturtamıyorum....

Şimdiden TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 08/02/2010 01:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Berkay,

Tasarım için kendini geliştirmek istiyorsan eğer aşağıda önereceğim programları indir kur kendini geliştir.

1-Frontpage

2-Sothink Dhtml menu  (menüleri hazır ve kolay bir şekilde görsel ayarlamalarla hoş hale getirebilirsin)

3-Flash slide show maker (Çok güzel flash gösterileri otomatik olarak hazırlayabilirsin)

4-Visuallightbox (çok güzel transparan resim açılışları ayarlayabilirsin.

5-Erişim sayfası için google api kullanabilirsin.

6-Web mail için gerekli kodları hosting firmandan alabilirsin.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2010 01:40

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Merhabalar

öncelikle nasıl bir tasarım yapacağınız sizin zevkinize sitenin görselliğine göre değişir, yanlız temel olarak bir websayfası şablonu şöyle oluşur.

Üstte bir tane tablo (banner logo,header v.b için)

Solda ortayla bütünleşik hücre yada tablo      Ortada büyük gövdeyi oluşturan tablo

Altta bir adet tablo (footer)

sayfa şablonun buna göre olursa düzenli bi sayfa çıkarırsınız

webhocam.com sitesinde konuyla ilgili video yada dersler mevcutdu vaktiyle ordan yararlanabilirsiniz.

Gönderildi : 08/02/2010 01:43

(@kadiravci)
Gönderiler: 202
Üye

DW varsa başka kurmana gerek yok.

Template indirip neyi nerde nasıl kullandıklarını incele. Sürekli template indirip kodlara bak.

Daha sonra kendin yapmaya çalış. 

Gönderildi : 08/02/2010 14:17

(@abdullahkac)
Gönderiler: 80
Estimable Member

tablolu tasarıma alıştırma kendini. öyle sanıyorum ki bu konuya yeni başlıyorsun. div li tasarım mantığını anlamaya çalış. css yi öğren. xhtml yi araştır. ve css ile tablo suz birşeyler çıkarmaya bak. css yi söktüğünde bir örnek belirle kendine. ve o örnektasarımı kendin bakarak tasarla. sonra özgün tasarıma geçersin...

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 27/03/2010 02:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

tablolu tasarıma alıştırma kendini. öyle sanıyorum ki bu konuya yeni başlıyorsun. div li tasarım mantığını anlamaya çalış. css yi öğren. xhtml yi araştır. ve css ile tablo suz birşeyler çıkarmaya bak. css yi söktüğünde bir örnek belirle kendine. ve o örnektasarımı kendin bakarak tasarla. sonra özgün tasarıma geçersin...

iyi çalışmalar. 

aynen katılıyorum css öğrenip divlerle çalışmalısın

Gönderildi : 13/04/2010 19:17

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

Merhabalar

Ne sitesi yapmak istiyorsanız (konusu ne ise) daha önce konunuza uygun siteleri gezin ve sitelerinde nelerin yer aldığını not alın daha sonra ücretsiz tema sitelerinden yapacağınız sitenin konusuna uygun bir temayı indirip Microsoft Expression Web ile editlemeniz çok kolay olacaktır.

Microsoft Expression Web de "html,php,asp" gibi kodlamaları editlemek mümkündür.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/04/2010 01:08

(@sahinkardas)
Gönderiler: 224
Reputable Member
Konu başlatıcı

iyi çalışmalar. 

ilgin için teşekkürler

Gerçekten beni anlamışsın konuya yeni başlıyorum. Dediğin yoldan gitmeye çalışacağım inş.

Gönderildi : 17/04/2010 15:30

(@YildirimTopcu)
Gönderiler: 7
Active Member

web 2.0'la artık tablo yapısında tasarımlar iş yapmıyor. CSS öğrenerek başlayın işe. Sonrasında photoshop bilginizi biraz geliştirip özgün, kaliteli tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Gönderildi : 22/06/2010 18:53

(@Kenanix)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba  sahinkardas,

Öncelikle bir site tasarımına başlamak için "Html" kodlarında epey bir yol kat etmen gerekiyor.

Çünkü "Html" kodlarını bilirsen,kodlarda bir sıkıntı veya sayfanın düzeninde bir sıkıntı oldu mu neyin nasıl olduğunu bildiğinden sorunu çözmen basit.

DW CS4 kullanıyorum demişsiniz.DW CS4'te tablo kullanmanıza gerek yok,zaten yaptığınız çalışmalar birbiri üstüne geçiyor.Her biri farklı bir yerde ekrana geliyor.

Tablo yerine DW CS4'ün "Div" özelliğini kullanmanı kesinlikle tavsiye ederim.Tablolar eskide kaldı,div hem kullanışlı ve istediğin yere daha rahat yerleştirebilirsin.

"Div"i iyi kavraman içinde ".Css" hakkında az bucuk bilgi sahibi olmakta gerekiyor.

Gönderildi : 25/06/2010 20:58

(@AhmetERTEM)
Gönderiler: 2
New Member

...div li tasarım mantığını anlamaya çalış. css yi öğren. xhtml yi araştır. ve css ile tablo suz birşeyler çıkarmaya bak. ..

bu konuda @abdullahkac'a katılıyorum.

Dreamweaver veya Frontpage gibi uygulamalarla tam anlamıyla birşey öğrenmeden site yaparsınız. Ayrıca tablolu sistemi gugıl amca sevmez diye biliyorum ben SEO'cu değilim bunu araştırabilirsiniz.

Programla tasarım oluşturulan siteler genelde W3 standartlarına uymaz ve tarayıcı uyumluluğu için ise her tarayıcı ve versiyon için ayrı css'ler veya override'lar yazmanız gerekebilir.

Notepad++'ı öneririm. Ücretsiz bir uygulama ve sadece web yapacak kişiler için ideal olarak görüyorum.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 01/07/2010 03:50

(@hserdarb)
Gönderiler: 8
Active Member

güzel siteler üretmek bi toolu, programı öğrenmekle olacak iş değil. toplum olarak bizde olmayan bir yetenek bu 🙂 kasmayalım 🙂 

diğer arkadaşlarında dediği gibi template editleme yaparak siteler yapmak daha çabuk daha güzel şeyler üretmemizi sağlıyor...

wordpress ve temaları benim favorim, her hangi birine sayfa yapacaksam açıyorum temaları önüne seç diyorum. sonra biraz özelleştiriyoruz... wordpressle ucuz, güzel, çabuk biten ve yönetim panelli bir sayfa sunumuş oluyoruz birde gugıl wordpress sayfalara üstte çıkma kıyağı yapıyor.... 

Gönderildi : 15/07/2010 17:50

Paylaş: