Forum

IIS Server Sanal p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Server Sanal post sorunu

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
811 Görüntüleme
(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

2003 server üzerinde çalışan e-ticaret sitem var yaşadığım sorun şu kredi kartı ödeme sayfasında kimlik bilgilerini girdikten sonra çekim yapılamıyor ve

Server object error 'ASP 0178 : 80070005'

Server.CreateObject Access Error

/inc_kkodeme.asp, line 393

The call to Server.CreateObject failed while checking permissions. Access is denied to this object.

Böyle bir hata alıyorum konuyla ilgili çok fazla bilgi sahibi değilim internetten araştırdığım kadarı ile izinler ile alakalı bir sorun denilmesine rahmen bütün izinleri verdim fakat sorunum çözülmedi sanal post servisinde kullanılan epayapı.dll dosyası sistem üzerinde register edilmesi gerekiyormuş bunuda yaptım fakat buda olmadı sistemi yazan firmadan destek alamıyorum  bu konuda bana yardımcı olursaanız memnun olurum şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar kolay gelsin

Gönderildi : 19/08/2009 21:26

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Bu hatalarda genelde sorunlu .DLL dosyası üzerinde   Permission ayarlarında  "Everyone"  ile tam kontrol verildiğinde sorun düzelir.

Ayrıca  bu hatayı almadan önce  sysinternals ait   filemon  ve regmon trace etmenizi önereceğim. Ayrıca  IIS altındaki  iusr kullanıcı haklarını kontrol ediniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 19/08/2009 21:32

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İzinler dediğiniz gibi bir sorun yok ama epayapi.dll dosyasını sisteme register edemiyorum yüklü olan companentlere baktığımda yüklü olmadığı gözüküyor register ettiğimdede register işlemi başarıyla gerçekleşti diyor anlamadım 🙁

Gönderildi : 20/08/2009 15:03

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Merhaba problemi çözüldümü  eğer  çözüldüyse  nasıl bir  yol izlediniz ?

Gönderildi : 21/03/2010 21:50

(@FatihUNAL)
Gönderiler: 7
Active Member

Server 2008 R2'de Aynen bu hatayı alıyorum

"Server object error 'ASP 0178 : 80070005'

Server.CreateObject Access Error

/processOrder.asp, line 438

The call to Server.CreateObject failed while checking permissions. Access is denied to this object."

Server 2003 Sunucumda hiçbir sorun yoktu, Server 2008 sunucuda bu hatayı alıyorum, lütfen yardımcı olurmusunuz. Garanti SANAL pos ile ilgili hiç sorun yok, İş Bankası posu çekim yapmıyor.

Gönderildi : 12/05/2014 23:09

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Serverin 64 bit ise epayapi.dll register edememiş olabilirsin. Bu durumda epayapi.dll i  Syswow64 klasörüne kopyalayıp register etmen gerekir.

Gönderildi : 20/05/2014 16:07

(@mehmetali.yildiz)
Gönderiler: 3
Active Member

epayapi.dll 64 bit desteği bulunmamakta. XML ile yapabilirsiniz.

Gönderildi : 27/08/2014 15:48

Paylaş: