Forum

FTP uzerindeki txt ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FTP uzerindeki txt uzanti dosyalarim icin bat dosyasi yazmak istiyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@cihanakcesme)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

FTP uzerinde toplam 20 adet klasorum var ve herbir klasor icerisinde *disteffe.txt isimli dosyalarim var benim amacim ise her klasordeki ayni isimli bu dosyalari kendi masaustumde birlestirerek tek txt dosyasi haline getirmek ancak FTP adresinin kullanici adi ve sifresi var bu islemi nasil yapabilirim yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Gönderildi : 03/07/2009 21:04

(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Biraz daha konuyu basitleştirebilir misin?

Ayrıca yazılım olarak hangi dilde yacacaksınız ? (bu konuda bir daha ki sefere direk bilgi veriniz yoksa anlamayacağınız şekilde cevap alabilirsiniz)

Hatta maddeler halinde soru sorun ki daha hızlı sonuca varabilesiniz

Gönderildi : 03/07/2009 21:47

(@cihanakcesme)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Oncelikle ilginiz icin tesekkurler,

Ben su sekilde yapiyorum

Bir txt dosyası içerisine MS-DOS komutları ile yazıyorum ve yazdığım dosyayı kaydederken dosya uzantısını .BAT şeklinde değiştiriyorum,

C surucumde Birlestir isimli klasorumde deneme1.txt ve deneme2.txt isimli iki dosyayi ayni klasor icerisinde birlestirmek istedigimde kullandigim cumle asagidaki gibidir:

CD C:\Birlestir\

COPY deneme*.txt toplam.txt 

Fakat deneme1 ve deneme2 isimli iki dosya benim C surucumde degil de sifreli bir FTP sitesinde olsaydi ve ben FTP sitesindeki bu iki dosyayi kendi C surucumde birlestirerek "toplam.txt" isimli tek bir dosya elde etmek isteseydim bu cumleyi nasil yazmaliydim

Tesekkurler

Gönderildi : 04/07/2009 16:01

(@MehmetOzdemir)
Gönderiler: 52
Trusted Member

wget -c http://siteadi.com/deneme1.txt

wget -c http://siteadi.com/deneme2.txt

Bu komutların şayet windows diznin altında wget.exe varsa adresini yazdığın dosyaları

c:\users\Kullanici_adi\ klasörü altına çeker. Orada değilse sen arat farklı yere çekme ihtimaline karşı.

Bulduktan sonra dilediğin gibi birleştir. Bu komutları .bat dosyasında çalıştırman mümkün.

wget.exe yoksa internette bulabilirsin.

Gönderildi : 30/04/2016 15:21

Paylaş: