Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

barkod okuma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba ben cep telefonundan barkodu okuyup bir text dosyasına atmak istiyorum. bana bu konuda yardım edermisiniz

cep telefonu içinde çalışacak olan bir program

daha detaylı olarak:

yazdığımız programı açıp 

cep telefonunun barkod okuma özelliğini aktif hale getireceğiz.

cep telefonu barkodun üstüne tuttacağız bu bize bir değer verecek ve bizde bunu textbox içine atacağız

ben bu konuda yardım istiyorum 

Gönderildi : 15/06/2009 13:45

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Win Mobile  mi sistem bir de cep telinin barkod okuma özelliği var sanıyorum.

Gönderildi : 15/06/2009 15:04

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

I-Nigma Barcode Reader veya QuicMark gibi yazılımları kullanabilirsiniz. Eğer niyetiniz kendi programınızı yazmak ise bunun için öncelikle image processing (görüntü işleme) konusunda ciddi bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmalısınız veya programı yazacağınız hedef platforma (örneğin Windows Mobile 5.5+, Java () , Symbian 6.0+) , kullanacağınız geliştirme ortamına (Visual Studio, Netbeans, Eclipse....) ve dile (C#,C,VB....) uygun bir component satın alabilirsiniz. Tabiiki burada olayın başka boyutlarıda bulunmakta, online görüntü işleme için telefon donanımlarına yönelik API'ler hakkında bilgi sahibi olmalısınız veya çekilen resimlerin saklandığı sürücüye erişebilecek mobil programlama bilgisine sahip olmalısınız. Niyetim aklınızı karıştırmak veya sizi yıldırmak değil, niyetim Symbian/Java/WinMobile platformları için yazılım geliştirmiş biri olarak geçeceğiniz yolların haritasını çizmek. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Gönderildi : 16/06/2009 11:32

(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 16/06/2009 12:38

Paylaş: