Forum

Yeni Laps Kurulumu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Yeni Laps Kurulumu ve Client Dağıtımı Hk

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
136 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar aşağıdaki makaleden laps kurulumunu hatasız bir şekilde tamamladım clientlarım win10 22h2-23h2 ve win11 23h2 aynı OU içindeki aynı işletim sistemi aynı servicepack ancak bazıları laps kısmında şifre alırken bazıları alamıyor gpupdate/force komutunuda kullandım reboot ta ettm hem dcleri hem clientları client üstünde rsop.msc yaptıgımda gpo aldıgınıda görüyorum ancak şifre almıyor bazıları sorunu nasıl görebilirim eventviewer da laps kısmında bir hata uyarısıda yok yardımcı olursanız çok sevinirim.Ortam da 3 ad bulunuyor.

https://www.cozumpark.com/windows-sistemlere-entegre-edilen-yeni-laps-kullanim-rehberi/?unapproved=104668&moderation-hash=3e4aa2e093a3549280b75336553ac390#comment-104668

Gönderildi : 26/03/2024 11:16

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba,

Sorun yaşadığınız bilgisayarlar, sorun yaşamadığınız bilgisayar ile aynı ou'da mı?

Siz tek bir ou'ya izin vermiş olabilir misiniz?

Laps çalışmayan bilgisayarınız hangi ou'daysa aşağıdaki komutla dc üzerinde yetkilendirme yapmalısınız.

Set-LapsADComputerSelfPermission -Identity BILGISAYARLAR

Gönderildi : 26/03/2024 23:41

(@husnubagdatlioglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakankaplanoglu merhablar ilk kurulumdada aynısını yaşamıştım bu veridiğiniz komutla işlemi yaptığımda aşağıdaki hatayı alıyorum ancak Direk Bilgisayarlar yolunu yani 0U=Bilgisayarlar,DC=Domain,DC=Sirketname gibi uzun yolu belirtince komut işliyor

Set-LapsADComputerSelfPermission : The search filter is invalid.
At line:1 char:1
+ Set-LapsADComputerSelfPermission -Identity Bilgisayarlar
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: (:) [Set-LapsADComputerSelfPermission], LdapException
+ FullyQualifiedErrorId : System.DirectoryServices.Protocols.LdapException,Microsoft.Windows.LAPS.SetLapsADCompute
rSelfPermission

Gönderildi : 27/03/2024 10:06

(@husnubagdatlioglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sorunum hala devam etmekte sorun yaşayan ve yaşamayan pcler aynı OU içinde aynı işletim sistemine sahipler aynı updateler var aradaki fark nedir alamıyorlar bir türlü çözemeiyoruz

Gönderildi : 28/03/2024 18:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

GPO aldıklarını doğrulayaibliyor musunuz sorunsuz makinelerde.

Applying Group Policy troubleshooting guidance - Windows Server | Microsoft Learn

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2024 19:07

(@husnubagdatlioglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner alıyor hocam sorunsuz diğer gpo deki ayarlarıda alıyorlar hatta rsop yaptıgımda şifrreyi vermeyen pclerdede ayarı görüyorum

Gönderildi : 28/03/2024 19:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

O zaman imajda sorun vardır, sıfır bir makine kurun, imaj atmayın, deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2024 20:34

(@husnubagdatlioglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Tamam hocam birde öyle deneyeceğim oda aklıma gelmişti imaj bazlımı acaba diye ama aynı imajdan aynı pc 1 tanesi alıyor diğeri almıyor almıyor derken aslında ad de password kısmı ve user kısmı boş password expire tarihleri gözüküyor

Gönderildi : 28/03/2024 21:16

Paylaş: