Forum

Windows Server Otur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server Oturum Kapatınca Programın Sonlana Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
708 Görüntüleme
Fatih Y.
(@it)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Windows server 2022 kullanmaktayım rdp ile bağlanıp teamviver veya anydesk gibi programlar ile uzaktan yardım aldığım zaman rdp bağlantı penceresini aşağı indirdiğimde veya kapattığımda teamviver bağlantısıda kopmakta bu konuyu nasıl çözebilirim

iyi forumlar

Gönderildi : 18/01/2023 13:55
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Oturumu kapatırsanız programın kapanması normaldir. Eğer oturum kapansa bile çalışmasını istiyorsanız ilgili programın bir servisi olmalı. Örnek DHCP yi düşünün, ip dağıtıyor, DNS i düşünün isim çözüyor, oturum açsanız da kapasanızda çalışmaya devam ediyor, neden? Çünkü bu bir windows serverisi.

Gelelim senin konuna, bildiğim kadarı ile bu anydesk ve teamviwer zaten servis olarak çalışıyor yani eğer yüklerken soruyordu ama ben uzmanı değilim, bu durumda sen oturumu kapatsan bile çalışmaya devam eder.

peki bir ürün var yada exe servis olmuyor ne yapacağım? O zaman oturum kapatmayacaksın.

Peki ben oturumu kapatmıyorum ama kendisi kapanıyor, bu durumda forumda bu konuda çok kez anlattığımız connection timeout gpo ayarlarını kontrol edeceksin. Bu sayede sen sağ üst köşedeki çarpı işaretinden bile kapatsan (disconnect) sistem otomatik logoff olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2023 15:03
Fatih Y. reacted

Fatih Y.
(@it)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler sorun çözüldü

Gönderildi : 18/01/2023 17:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2023 18:03

Fatih Y.
(@it)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba teamviver de sorun devam ediyor şuan ekran kaydı aldım dediğiniz ayarları yaptım farklı bir yöntem varmıdır sorun çözümü için şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkürler

Ekran kaydı 
https://streamable.com/kxenen
veya
https://www.veed.io/view/389ded36-2a61-4f07-9f51-5fd898841f2a?sharingWidget=true&panel=share

Bu ileti 1 yıl önce Fatih Y. tarafından düzenlendi

Gönderildi : 19/01/2023 14:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Hakan abi de girişte söylemişti sizin yaşadığınız normal bir durum siz açtığınız session da oturum verirseniz o ekran açık kalmalıdır bağlanan işleme devam edebilmesi için. Bunun olmamasını istiyorsanız sunucyu ekranını vnc vs gibi çözümlerle yönetmeniz gerekir. O durumda da siz rdp yaparsanız teamv. vs verdiğiniz erişimde yine göremezler. Yani bu yöntemle ilgili bir durum.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2023 15:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Uzak bağlantıyı oturumdan almayın, sunucudan alın, yani siz birisi ile login olup session açıp sonra kapatırsanız bu normal bir durum, siz sunucuya servis olarak kurun ve otomatik bağlantıyı ayarlayın, sonra log off olun, ardından başka bir makineden o sunucuya bağlanabilirsiniz.

Özetle bu sektörde çok bilinen temel bir konu, biraz google a sorarsanız team viewer nasıl kullanılır gibi sorunun sunucu ile ilgili olmadığını göreceksiniz.

Gönderildi : 20/01/2023 08:12

Paylaş: