Forum

Windows Server eğit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server eğitim kitabı önerisi?

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,156 Görüntüleme
(@jagermeister)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Haziran ayında askerlik hizmetimi tamamlamak için askere gidiyorum. Bu süre zarfında mesleğimde kendimi geliştirmek amaçlı Windows Server 2012 veya 2016 eğitim kitabı önerebilecek var mıdır?

Bunlara ek olarak bilgi işlem sektöründe bilgilerimi unutmayıp, pekiştireceğim kitapları da önerebilirsiniz. 

Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkürler, iyi forumlar.

Gönderildi : 22/05/2020 21:40

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Gönderen: @jagermeister

Merhabalar,

Haziran ayında askerlik hizmetimi tamamlamak için askere gidiyorum. Bu süre zarfında mesleğimde kendimi geliştirmek amaçlı Windows Server 2012 veya 2016 eğitim kitabı önerebilecek var mıdır?

Bunlara ek olarak bilgi işlem sektöründe bilgilerimi unutmayıp, pekiştireceğim kitapları da önerebilirsiniz. 

Merhaba,

Mesut ALADAĞ ve Bülent GÜR'ün kitaplarını tavsiye ederim.

İyi akşamlar,

Gönderildi : 22/05/2020 23:28

(@jagermeister)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @sametdiker
Gönderen: @jagermeister

Merhabalar,

Merhaba,

Mesut ALADAĞ ve Bülent GÜR'ün kitaplarını tavsiye ederim.

İyi akşamlar,

Merhaba,

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

Fahrettin Erdinç'e ait Windows Server 2012 R2 Sistem Uzmanlığı kitabını satın aldım. Bahsetmiş olduğunuz yazarlardan öncelikle şunu almalısın dediğiniz bir kitap var mıdır?

İyi akşamlar.

Gönderildi : 22/05/2020 23:40

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Selam,

Öğrenmek istediğiniz konularda liste yapıp sonra yazılan makaleleri okunmanızı ve sanal sever üzerinde uygulama yapmanızı nacizane  tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 23/05/2020 10:52

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Udemy üzerinde kaliteli eğitim videoları mevcut bunlarında incelemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 23/05/2020 20:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bu dönemde kitap artık iş görmez çünkü teknoloji inanılmaz hızlı ilerliyor, bir kitaba para vereceğinize udemy veya benzeri bir eğitim almanızı tavsiye ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/05/2020 21:16

(@sercandalli)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba,

Karantina sürecinde çok fazla ücretsiz kaynak açıldı. Basit anlatımı olan Will Schmied Türkçe kaynaklı kitaplarını bulabilirsiniz. Tabi aynı şekilde bir sanal kurup üzerinde çalışmalar yapmanız çok sağlıklı olacaktır.

Ayrıca Hocalarıma katılıyorum çok uygun fiyatlara, hatta bazen ücretsiz kuponlarla Udemy de güzel eğitimler bulunabiliyor.

İyi Akşamlar.

Gönderildi : 25/05/2020 23:59

(@jagermeister)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Değerli görüş ve fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Belirtmiş olduğum süre boyunca asker olacağım için elimin altında bir bilgisayar, internet bulunmayacak bundan dolayı yanımda mesleğim ile alakalı bir kitap bulundurup bilgilerimi unutmadan pekiştirmek amaçlı kitap tavsiyesi rica ettim.

Gönderildi : 26/05/2020 00:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Denenmiş bilgi kolay kolay unutulmaz öyle bir korkunuz olmasın genelde gençlerde öyle bir çekince oluyordu bizim zamanımızda da vardı ama önemsiz zaten askerlik eskisi kadar da uzun değil artık. 
Rol temelli kitaplar canlı uygulama yapılmadıkça çok da kalıcı bilgi sağlamaz kitaplarda ki çoğu şeyi yüzünden okumuş olursun. O yüzden o şekilde ilerlemek istiyorsan bütçen el verdikçe piyasada gördüğün kitapları al. Burada ki uzmanların çoğunun kitaptan birşey öğrenmeyeli çok olmuştur.:) Ben olsam şöyle yapardım mimari temelli kendi dokümantasyonu oluştur mimari, base teknolojiler okunarak ilerlenmesi gereken şeyler bunlara literatür bilgi diyoruz atıyorum kerberos, tcpip gibi kendi eksik gördüğün alanlara göre bunları derleyip a5 e de basabilirsin txt olarak bir şekilde telefon vs dijital olarakta tutabilirsin. Birçok video tutorial, webcast bulursun bunları indir cloud biryere yükle. Sonuçta imkanlar eskisi gibi değil geceleri akıllı telefondan bunları uygulanan halleriyle izleme imkanların olabilir. Olurda yazıcı olursan zaten dijital veriyi kolay inceleme imkanın olur. Hani yazıcı olmak = internete erişebilmek değildir karanet diye intranet birşey var.:) Zaten acemilik sonrası kadro dönemi için çarşı, kargo gibi şeylerde var bunları sonraya o gün ki mesai durumuna göre bırakabilirsin.:)

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2020 00:36

Paylaş: