Forum

Windows Server 2019...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2019 Region Ayarlarının Tüm Kullanıcılara Uygulanması

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
741 Görüntüleme
(@ali-sahin)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Azure üzerinde domain ortamına dahil windows server 2019 sunucumda onluk ayracını "." yerine "," ile değiştirmek istiyorum.Bunun içinde Region ayarlarından format bölümünü "Turkey" yapıyorum.  Ancak bunu kendi profilimde yaptığımda diğer kullanıcılara yansımıyor. Tüm kullanıcılara yansıyacak şekilde yapmam için birkaç dökümandan yararlanmaya çalıştım ama başarılı olamadım. Desteğinizi rica ediyorum.

image

Gönderildi : 12/12/2022 23:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, ilgili bölümde üst sekmede Administrative bölümüne geçin, daha sonra "Welcome secreen and new user accounts" sekmesinde copy settings işaretini kullanın. Bu sayede sizdeki tüm ayarları mevcut ve bundan sonra açılan yeni kullanıcılar için kopyalama şansınız olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2022 10:26

(@ali-sahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam dönüşünüz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz bu ayarı dökümanlarda görüp uyguladım ancak bir sonuç elde edemedim. Sunucu bu ayarları GPO ile DC den çekiyor manuel değiştirmeyi kabul etmiyor gibi bir izlenim aldım.

Gönderildi : 13/12/2022 15:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eğer GPO var ise evet, dediğin gibi gpo daha baskın olur, bunu da rspo.msc ile çekip kontrol edebilirsin. Yani bu sunucuya uygulanan böyle bir gpo var mı kontrol eder misin?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2022 15:14

(@ali-sahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam rsop ile policiyleri çektim. Control panel seçeneğinin altında olması gerekiyor sanırım region ayarlarının. Başka bir seçenek altında olabilir mi . Ekran resmini paylaşıyorum sizinle. 

image

Gönderildi : 13/12/2022 15:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

rsop sonucu eksik gelmiş, forumda var gpresult ile de rapor çekip policy listesine bakabilirsiniz.

"ve bundan sonra açılan yeni kullanıcılar" bir de Hakan abinin yazdığı buna dikkat edin siz region dan varsayılanları yapsanız bile profili oluşmuş eski kullanıcılara uygulanmaz yeni açılan kullanıcılara ayarlar geçer sadece. Eskileri değiştirmek için ya elle yapacaksınız yada gpo ile ilgili yollarını bulup policy oluşturup basacaksınız, konumlarını ezbere bilmiyorum webden taramak lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2022 22:42

(@ali-sahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İbrahim hocam / Hakan hocam dediğiniz gibi şimdi yeni bir test kullanıcısı açarak kontrol ettiğimde ilk defa oturum açan kullanıcılar bu ayarları almışlar. Eski kullanıcılar içinde manuel bir düzenleme yapacağım. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/12/2022 11:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederiz.

Gönderildi : 14/12/2022 13:46

Paylaş: