Forum

Windows Server 2016...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2016 Schudle Backup The Parameters is inCorrerct Error

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
159 Görüntüleme
(@aliozgurkara)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Bende Server 2016 var yedekleme işlemi için synology yedekleme cihazı var ona günlük olarak otomatik yedekleme yapmak istiyorum. 

Manuelde sorun yok çalışıyor. Hergün elle yedek alıyorum. Ama çoğu zaman diğer işlerden unutabiliyorum. Bu nedenle Schudle Backup kurmak istiyorum ama bu seferde resimde ki hatayı veriyor. bu konuda yardımcı olabilirmsiniz.

Ekran görüntüsü 2024 03 15 162238

Gönderildi : 15/03/2024 16:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu ss sorunu anlamak için yeterli değil en azından eventlog kaydını paylaşın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/03/2024 16:28

(@aliozgurkara)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Sanırım bu

Volume Shadow Copy Service error: Unexpected error querying for the IVssWriterCallback interface. hr = 0x80070005, Access is denied.
. This is often caused by incorrect security settings in either the writer or requestor process.

Operation:
Gathering Writer Data

Context:
Writer Class Id: {e8132975-6f93-4464-a53e-1050253ae220}
Writer Name: System Writer
Writer Instance ID: {48a7d65e-0416-44f0-abce-fae88660eaa0}

image

Cryptographic Services failed while processing the OnIdentity() call in the System Writer Object.

Details:
AddLegacyDriverFiles: Unable to back up image of binary Microsoft Link-Layer Discovery Protocol.

System Error:
Access is denied.
.

Bu ileti 1 ay önce Ali Özgür KARA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/03/2024 16:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://wiki.ahsay.com/doku.php?id=public:5256_issue:volume_shadow_copy_service_error:unexpected_error_querying_for_the_ivsswritercallback_interface._hr_0x80070005_access_is_denied._error_is_shown_in_windows_event_viewer_for_hyper-v_backup_restore_job

Hata mesajını arattığınızda çözümleri görebilirsiniz.
VSS ve Link-Layer Discovery servis'lerini enable ve manuel tutun. Nic üzerinde Link-Layer etkin mi kontrol edin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/03/2024 18:06

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

Merhaba sorununuz devam ediyor SQL yüklü ise;

Hizmetlerden SQL Server VSS Writer servisini devre dışı bırakıp dener misiniz ? Veem Backup Free de böyle bir olay yaşamıştım. Servisi devre dışı bırakınca sorun çözülmüştü.

Gönderildi : 19/03/2024 18:20

Paylaş: