Forum

windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] windows server 2012 nicteam ile hyper v hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
872 Görüntüleme
(@mulayimgokmen)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

windows server 2012 sunucum var 4 tane ag kartı var , bunları nicteam yapıp tek bir ağ kartı yaptım . Bu tek bir ağ kartını hyper v de sanal ag kartı olarak kullanmak istiyorum bir türlü beceremedim yardıımcı olur musunuzz ?

Gönderildi : 27/04/2020 02:29

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler yetersiz, aldığınızı hata ve kullandığınız yöntem vb. bilgileri paylaşmalısınız.

Ek olarak referans adrese göre yapılandırmanızı tekrar gözden geçirin, hata aldığınız takdirde tekrar bakalım.

https://www.atlantic.net/hipaa-compliant-cloud-storage/how-to-nic-teaming-windows-server-2012-r2/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/04/2020 08:41

(@mulayimgokmen)
Active Member
Konu başlatıcı

@turancoskun Merhabalar Turan Bey

windows server 2012 sunucumda 4 ağ kartını nıcteam ile yapıp tek bir ağ kartı ag takımı yaptım ve Yük Dengeleme Modunu Hyper-V Bağlantı Noktası olarak değiştirdim. Denetim masasına gidip oluşturdugum nıcteam ag kartın özelliklerine girdiğimde Microsoft Network Adapter Multiplexor Protocol tikini işaretli değil işaretliyorum ama uygula dediğimde hiç bir şey yapmamış gibi gözüküyor ve sonrasında

Hyper-V Yöneticisi'ni girdim. Sanal Anahtar oluşturup  Microsoft Network Adapter Multiplexor Protocol driverına tıklıyorum oluşturdugu sanal ağ kartı ile bir erişim olmuyor . Birde şunu belirtmek istiyorm , daha önceden oluşturulmuş sanal ağ kartları var acaba onlar oldugu için mi Microsoft Network Adapter Multiplexor Protocol tikini işaretletmiyor ? 

Gönderildi : 27/04/2020 09:40

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Mulayim bey,

Daha önce oluşturduğunuz virtual interfaceleri kaldırın.

Devamında sizinle paylaştığım referans adresteki adımları uygulayın.

Yine hata alırsanız, mutlaka bir hata kodu düşüyordur loglara, paylaşın bakalım.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/04/2020 10:29

(@mulayimgokmen)
Active Member
Konu başlatıcı

@turancoskun Merhaba Turan Bey

daha önce oluşturmuş oldugum  virtual interfaceleri kaldırdım , sıfırdan oluşturdum team nic olarak çalıştı . Teşekkür ederim 

Gönderildi : 02/05/2020 22:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 03/05/2020 00:47

Paylaş: