Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 r2 MMC bir ek bileşende hata algıladı sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,670 Görüntüleme
(@veyselsafaksevinc)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows server 2008 r2 'de sunucu yöneticisini açtığım zaman MMC bir ek bileşende hata algıladı ve ek bileşeni kaldıracak hatası alıyorum, sorunu kaldır dediğimde işlenmemiş özel durum sorunu gelmekte ve FX:{18ea3f92-d6aa-41d9-a205-2023400c8fbb} bu kodu iletmektedir incelemelerim sonucu sorunun framework kaynaklı olduğunu gördüm ve sorunu düzelttim ancak yine de sorun belirlenen çözümlerin uygulanmasına rağmen giderilemedi aynı zamanda bu sorun explorer.exe 'ye de ulaşma sorunu yaşatmakta ve örneğin bir klasöre çift tık ile girmeye çalıştığımızda böyle bir arabirim desteklenmiyor hatası almaktayım. Daha önce bu tarz bir hata ile karşılaşan arkadaşlar var mı ? desteklerini iletebilirler mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/03/2019 12:59

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Regedit kayıtlarında aşağıdaki yola giderek ilgili SID kaydını bulup silmeyi deneyebilirsiniz. Silmeden önce  reg kaydını yedek almayı unutmayınız.

Ek olarak linkteki çözümü uygulamayı deneyebilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2929716/fix-mmc-has-detected-an-error-in-a-snap-in-when-a-non-administrator-st

Regedit Yolu;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MMC\SnapIns\

Gönderildi : 25/03/2019 13:50

(@veyselsafaksevinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Semih bey, 

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, bahsettiğiniz gibi daha öncede denedim silmeyi ancak silinmesine izin vermiyor. Anahtar silinirken hata uyarısı vermektedir.

Gönderildi : 25/03/2019 14:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

İlgili anahtar üzerine sağ tıklayıp permission bölümünden yetki vermeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2019 14:04

(@veyselsafaksevinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan bey,

Teşekkür ederim ilginiz için; ancak admin olarak yetkiliyim hatta bir diğer admin hesabıma da yetki verdim lakin aynı hatayı almaktayım. Günlerdir uğraşıyorum.

Gönderildi : 25/03/2019 14:24

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ilk olarak sfc /scannow komutunu uygulayın, devamında framework klasörü altında ilgili versiyon için machine.config dosyasının adını değiştirerek, sistemi yeniden başlatın.

sorun çözülmediği takdirde, tüm updateleri çekip, uygulayarak tekrar deneyin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2019 23:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: Hamza Şafak

Hakan bey,

Teşekkür ederim ilginiz için; ancak admin olarak yetkiliyim hatta bir diğer admin hesabıma da yetki verdim lakin aynı hatayı almaktayım. Günlerdir uğraşıyorum.

Aldığınız hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız lütfen?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 26/03/2019 00:08

Paylaş: