Forum

windows iso boyutu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows iso boyutu düşürme

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,790 Görüntüleme
(@eskehacettepe)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamün aleyküm editledğim windows iso boyutu nasıl düşürebilirim ntltie ile düşüremedim format atamıyorum nasıl yapacağım 5 gb kadar büyüklüğü oluyor 😡 😡 

Gönderildi : 04/09/2021 12:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Detay verilmemiş neyin sorulduğu önemli. nlite w10 da başarılı değil. 4.7gb üzerinde olması bir engel değil usb'e yazdırılarak yüklenebilir. Boyut düşürmek kolay değil bir miktar uzmanlık gerektiriyor işlemler uzun. Bu yüzden web de build edilip dağıtılan çok fazla iso build var bunları ise yapılan işlemler belirsiz olduğundan bizler kurulumda kullanmayı önermeyiz. Kısaca iso içeriğinden kurulacağın dışında ki sürümler home x32 gibi, update'ler, iexplorer gibi eklentiler kaldırılarak ancak düşürülebilir yada daha kolay yolu sadece gerekli sürümü içeren iso indirirsiniz Pro x64 gibi bunların size'ları küçüktür VL tipinde dağıtılıyorlar. Bunlar üzerine driver entegrasyonu yapılabilir fakat size yine artacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2021 15:02

(@eskehacettepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahim yıldız nasıl yapacağım düşüremiyorum vl tipini nasıl yapacağım detaylı anlatsanız

Gönderildi : 04/09/2021 15:05

(@eskehacettepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben update entegre yapmak istiyorum ntlite ile olmuyor zaten hata veriyor windows kurulumdan sonra otomatik kurması için

Gönderildi : 04/09/2021 15:09

(@eskehacettepe)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ ibrahim yıldız abi hiç konuşmuyorsun ama

Gönderildi : 04/09/2021 15:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

İşte bazı temelleri bilmeyince zor.:) forumdan bunları uzun uzadıya anlatmak zor yada ben o kadar uğraşamam kusura bakılmasın. İşin adımlarını söylüyorum sadece kalanı kişinin araştırma ve uygulamasına bakıyor. VL tipi vs hazırlayamazsın orada hazır iso'ları kastediyorum. Sadece Pro x64 içeren bir iso 4 gb civarı olur üzerine entegrasyonla tekrarlı denemelerle 4.7 civarı tutulabilir. Demiştim w10 da nlite başarılı değil uğraşmak isteyen için altta bir kaynak paylaşıyorum bu tip çok fazla veri bulabilirsiniz. Hem entegrasyonla boyutu arttırıp hem de iso'u küçültmeye çalışmak gibi birşey yok. Sadece update yükletmek için bence bu uğraşıya değmez illa yapmak istiyorsanız unattended setup ile de aratabilirsiniz.

https://www.winhelponline.com/blog/slipstream-windows-10-integrate-updates-setup-media-iso/
https://www.windowscentral.com/how-create-unattended-media-do-automated-installation-windows-10

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2021 15:39

Paylaş: