Forum

Windows 2012 Founda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 2012 Foundation Server Vpn Bağlantı Yazıcı Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
614 Görüntüleme
(@eminozcan)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Vpn ile bağlantı kuruyorum yazıcı gözüküyor ama çıktı vermiyor forum da diğer konuların hepsini denedim , foundation da rol ek kısmında uzak masaüstü hizmetleri ve yazdırma ve belge hizmetleri yüklemem gerekiyor mu ? lisans istiyor mu ? teşekkürler...

Gönderildi : 24/10/2021 15:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4285
Co-Helper

Çıktı vermiyor çok geniş bir bilgi bir hata paylaşmazsanız biz de yorum yapamayız. Forum da Print redirection olarak aratın yazıcı paylaşımlarında yapılması gerekenler çok defa yazıldı.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/10/2021 15:58

(@eminozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Çıktı vermiyor çok geniş bir bilgi bir hata paylaşmazsanız biz de yorum yapamayız. Forum da Print redirection olarak aratın yazıcı paylaşımlarında yapılması gerekenler çok defa yazıldı.

Hatalı uygulama adı: printfilterpipelinesvc.exe, sürüm: 6.2.9200.23298, zaman damgası: 0x6039b82b
Hatalı modül adı: hpxtpsdrvf8.dll, sürüm: 11.21.0.2275, zaman damgası: 0x519f521e
Özel durum kodu: 0xc0000005
Hata uzaklığı 0x000000000001421a
Hatalı işlem kimliği: 0x1364
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d7c98d667dae59
Hatalı uygulama yolu: C:\Windows\system32\printfilterpipelinesvc.exe
Hatalı modül yolu: C:\Windows\system32\spool\DRIVERS\x64\3\hpxtpsdrvf8.dll
Rapor kimliği: a4691c79-3580-11ec-93f4-d4ae52ca5914
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

merhaba forum da tüm başlıklara baktım bir kaç öneriyi denedim ama rol ekleme kısmını yapmalımıyım bilemiyorum yaparsam lisans ister mi bilmiyorum.

Gönderildi : 25/10/2021 16:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Herhangi bir roll eklemenize gerek yok.
Bu hata sürücü veya kurulum hatası. Client ve server 'da aynı sürücü kurulu olmalı.
Yapı hakkında biraz daha detay verin. Mesela local de bu sunucu, yazıcıdan print alabiliyor mu cihaz.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/print/attaching-a-debugger-to-the-print-filter-pipeline-service

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/10/2021 17:50

(@eminozcan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey ilginiz için teşekkürler , anladığım kadarı ile 2012 den sonra easy print özelliği gelmiş 2012 hiçbirşey yapılmıyor server ve client de sürücüler güncel aynı olması gerekiyor deniyor sadece ben yapamadım öyle kaldı teşekkürler...

Gönderildi : 27/10/2021 09:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Hayır easy print 2008 ile geldi o günlerden beri var. Hakeza Printer redirection'da. Bunlarla ilgili deneyim ve yöntemler çok defa forumda konuşuldu arayınca çıkıyor.
Fakat yöntem seçimi sabit değildir kullanılan printer'a dolayısıyla sürücüsüne göre seçilmeli bu da deneyim yada testler gerektirir. Bu kadar belirsizlik içinde bizim forumdan cevap üretmemiz imkansız maalesef.

https://sozluk.cozumpark.com/easy-print

Gönderildi : 28/10/2021 02:48

Paylaş: