Forum

win srv2008 Audit P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win srv2008 Audit Policy Yapılandırması Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
625 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kısa bir süre önce Local Audit Policy kullanıyorduk.Basic olarak ve herhangi bir sorun yoktu.Daha sonra advanced Audit konfigürasyonu yapıldı ve audit policyler çalışmaz hale geldi.Tekrar basic  olarak kullanmak istediğimizde Evet viewer da loğları göremiyoruz.Site içinde yaptığım aramalarda daha once benzer sorunu yaşayan arkadaşların mesajlarını okudum.Hakan beyinde konuyla ilgili olarak yazmış olduğu bir makale var onada göz attım.

Eğerki advanced olarak yapılandırma  varsa audit.csv dosyası silinmeden basic olarak tekrar ayar yapılamadığını ve bu doğrultuda dosyanın silinmesi gerektiği yazılıydı.Bende sysvol altından audit.csvdosyasını sildim.Policyleri Not Defined  hale getirdim ve  yeniden oluşturdum.Fakat buna ragman basic audit tekrar  yapılandırdığımda loğlar yine çalışmıyor.Audit.csv dosyası otomatik olarak tekrar oluşması gerekmiyor mu ? Yada ben manuel mi tanımlamam gerek yada nasıl bir yol izleyebilirim ?

Yardımcı olabilirmisiniz ?

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 14/03/2019 23:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32991
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Makalemde buna yer vermiştim sanırım atladığınız bir yer var.

Özetle

Set all Advanced Audit Policy sub-categories to Not configured.
Delete all audit.csv files from the %SYSVOL% folder on the domain controller.
Reconfigure and apply the basic audit policy settings

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2019 08:14

Paylaş: