Forum

Wetransfer ile ilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Wetransfer ile ilgili

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,212 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirketimizde wetransfer isteği istenmekte. Dışarıdan kullanıcılar wetransfer ile dosya gönderiyorlar. FAkat biz wetranser'e izin vermek istemiyoruz. Bizim ftp sistemi var. FAkat wetransfer konusunda ısrarlılar. Wetransfer'e izin verio, güvenli bir şekilde dosyayı almak için ne yapabiliriz. 

Yani kısacası biri wetransfer den dosya gönderince gelen eki kullanıcya indirmeden önce tarayacak, zararlı bir ek ise indirmeyecek gibi.

Bu konu 3 yıl önce Ali_KOCA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 20/09/2021 09:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bunun yapamazsınız, ısrar kim ediyor bilmiyorum ama bunu açmamanız gerekli, kurumsal yöntem olarak esnek bir çözüm doğru olur. Yani ftp kullanışlı değil, siz owncloud veya benzeri bir ürün ile bunu sunarsanız wetransferi daha rahat kapatabilirsiniz.

Ben kendi müşterilerime bu ürünü veriyorum ama ucuz değildir çünkü kurumsal dosya yönetim yazılımı, eğer bütçe var ise bunun gibi bir ürün alabilirsin. 

Main Page | FileOrbis

Yada bedava olsun dersen owncloud vb açık kaynak kodlu ürünleri kurup onun üzerinden bu hizmeti sunabilirsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2021 11:52

(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner 

Hocam bizim normalde kullandığımız Solarwinds serv-u yazılımı var. Localde kurulu. Bize genelde çinden wetransfer ile veri geliyor. Fakat çinden bağlanan  müşteriler download ve upload yavaş olduğunu söylüyorlar. Bunun haricinde bağlananlarda sorun yok. Sizin önerdiğiniz Fileorbis'in solarwinds ten farkı nedir. Bu durumda wetransfer kullanan kullanıcılara fileorbis alınırsa hepsine hesap mı açılacak.

Gönderildi : 20/09/2021 12:05

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Liquid Files'ı önerebilirim. Mevcutta aktif olarak kullanıyoruz. Ama bizde çoğunlukla kullanıcılarımız dışarıya dosya gönderiyor. External user desteği var. İndirip deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 20/09/2021 12:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @ali_koca

@hakanuzuner 

Hocam bizim normalde kullandığımız Solarwinds serv-u yazılımı var. Localde kurulu. Bize genelde çinden wetransfer ile veri geliyor. Fakat çinden bağlanan  müşteriler download ve upload yavaş olduğunu söylüyorlar. Bunun haricinde bağlananlarda sorun yok. Sizin önerdiğiniz Fileorbis'in solarwinds ten farkı nedir. Bu durumda wetransfer kullanan kullanıcılara fileorbis alınırsa hepsine hesap mı açılacak.

Güzel ürün, bence doğru bir ürün kullanıyorsunuz zaten tek farklı web tabanlı olması ve kendi cloud hizmeti sunması. Yani kendi veri merkezleri olduğu için bir nevi onedrive gibi düşün ama wetransfer gibi web arayüz sunuyor, bu sayede senin şirketine yüklemek zorunda kalmıyor. Ama Çindeki upload yavaş ise sanırım şunu demek istiyorlar, wetransfer' in Çinde sunucuları var doğal olarak oraya senin ona sunduğun ftp den daha hızlı yüklüyorlar. Bu normal bunu ancak yine bu şekilde global bir şirket veya ürün ile aşarsın ki hepsi güvenlik riski.

Özetle tek cevap var, eğer bu adamlar sizin için üretim yapıyor ve siz onlara para kazandırıyorsanız sizin güvenlik standartlarınıza uymalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2021 13:18

Paylaş: