Forum

uzak sunucudan loca...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] uzak sunucudan local ağ ping leme sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,632 Görüntüleme
(@ahmetkiziltas)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkese

sorunumu anlatayım natro dan bir adet sunucu kiralamış firmam yazılım da windows server 2019 standart 

bende buna pdks perkotek kartlı geçiş sistemi kurdum yazılımıda sunucuya kurduk tabi sunucu uzakta cihazlar da local de merkezde yani perkotek de cihazlar 5005 portundan haberleşiyor bende natrodaki serverın ip sini aldım kendi firewall  tarafımda ayarlarımı ve port yönlendirme yaptım kuralları yazdım ama hala cihaza erişemiyorum bunu natroya söyledim onlarda biz bir şey yapamıyoruz müdahale edemiyoruz dediler ve ayrıca istekler arası ip izni vermeniz gerekiyor dendi bana da nasıl yapıcam bilgi sahibi olan varmıdır teşekkürler

Gönderildi : 23/08/2021 23:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4338
Co-Helper

Öncelikle uygulamanın wan ortamda gereklilikleri ile ilgili perkotek'e danışsanız daha iyi bilgi alabilirsiniz. 
Sizin durumunuzda tavsiye edilen yöntem uzak dedicated sunucu ile ortamınız arasında vpn kurmanız olur. Bu şekilde kolaylıkla local ip'leri konuşturursunuz ve veri güvenliği sağlanmış olur. Aksi halde sunucuyu kurulum yöntemine göre wan'a açmış olabilirsiniz sanırım arkasında sql çalışıyordu. 
Güvensiz olan sizin sorduğunuz noktada dedicated sunucunun yönetimi tamamen sizdedir karışmazlar güvenilir bütün trafiklere de izin verilir. Uzak sunucunun gerekliyse ad, veya ip ortamınızdaki cihazlara doğru şekilde NAT yapılması yeterli olur. Muhtemelen farklı port numaraları yönlendirmeniz gerekecektir. TCP, UDP gibi hangi paket trafiğin gerekli olduğunu da öğrenmeniz gerekir bundan dolayı da bağlanamıyor olabilirsiniz. 2 taraflı telnet ile kontrollerinizi yapabilirsiniz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2021 00:42

(@ahmetkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli hocam yorumunuzu okudum çok teşşekkür ederim o zaman dediğiniz gibi vpn kurayım ordan da bağlantı verip bu şekilde cihazlara erişeyim.. diğer türlü ne yaptıysam cihazlara erişemiyorum natroda  destek olmuyor çünkü

Gönderildi : 24/08/2021 10:57

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba Ahmet bey,

Local de sabit ip kullanıyorsanız, iş yerinizdeki sunucuya natronun sunucusunu vpn ile konuşturun yada; iş yerinizi natronunun sunucunuzu konuşturabilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 25/08/2021 16:49

(@ahmetkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler mehmet bey sorunum çözdüm vpn yaparak cihazları konuşturdum bilgilerinize.

Gönderildi : 07/09/2021 14:57

Paylaş: