Forum

Unlock Account soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Unlock Account sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
621 Görüntüleme
(@unalatasoy-2)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Kullanıcıların hesapları  sık sık kitlenmeye başladı gün içerisinde A userından sürekli aynı sorunu yaşıyoruz ve kendim unlock'u açıyorum  şuan belli sayıda kişide var fakat hiç belli olmuyor başta şifre değişiklerindendir diye  olduğunu düşündüm eski şifreleri telefonda veya ağ da deniyor hesap kendini güvenlik gereği kitliyor diye fakat bunuda gözlemledikten sonra tam emin olmamakla beraber sorunu da çözemedim. Destekleriniz için teşekkür ederim.

image

Gönderildi : 02/11/2020 13:19

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

@unalatasoy-2 Ünal Bey Merhaba,

Kitlenen kullanıcılar sürekli aynı kullanıcılar mı? Bu çok genel bir sorun tek bir olaya bağlayamayız. Kitlenen kullanıcıları 3.part bir program eski şifre ile kullanıyor olabilir yada SQL Server eski bilgiler ile login olmaya çalışıyordur. Bu durumlarda kullanıcılarınız hesaplarının kitlenmesine yol açar. Event ID üzerinden Security kayıtlarını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Microsoft'un Account Lockout Status isminde bir yazılımı var bu yazılım ile ID leri daha kolay görüntüleyebilirsiniz.

https://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=15201

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2020 14:02

(@unalatasoy-2)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim  Cengiz Bey ,

Sizin de Tahmin ettiğim durum üzerine çıktı başka cihaz da varmı diye sorduğumda kesin bir dille yok deniliyor  en sonunda telefonunu alıp kendim kontrol ettim mail kalmış eski şifreyle senkronize etmeye calısıyor 🙂 haliyle hesap kıtlenıyor bunun la ilgili power point den bir yazı hazırladım paylaştım daha iyi kontrol edilmesiyle bu gibi sonuçların çıkabileceği ile  alakalı iyi forumlar dilerim.

Gönderildi : 03/11/2020 11:35

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Merhaba Ünal Bey,

Bu konuda kullanıcıların dikkati gerçekten çok önemli. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.
İyi Çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2020 14:05

Paylaş: